Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S51B/B-m van 1989 es...

Jozseff kérdése:

Simson S51B/B-m van 1989 es évjárat és az a prolémám, hogy most cseréltem benne dugot meg gyürüket mert eltört, ugy vettem ésszre, hogy olyan hangja volt mint egy csavar bele esett volna! Na összeraktam zsir uj minden, de most is ha?

Figyelt kérdés
bemelegszik kb.4 km er és megint hangja de ha kihul midnen okés! Vmi ötlettet? A fötengely fel le nem kotyog csak oldal irányba kifele befele kb 2-2 mm-ert! Nem tudom mi lehet!

2012. jún. 22. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Pedig a főtengelyt könnyű ellenőrizni!

Ha csak a blokkban meghúzgálod, akkor nem érzel semmit!

Kiszedett állapotban egyik kézzel megfogod a hajtókarnál és felemeled, másik kézzel ráütsz a hajtókarra. Ha csengő hangot hallassz, akkor főtengely felújítás...

De ugyanúgy lehet felső tűgörgő is. Ha törik a gyűrű annak oka van és jól össze szokott karmolni mindent, néha még a dugattyúba, vagy a hengerfejbe is beleáll egy-egy darabka. Nem sérült semmi nálad?

2012. jún. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Gyűrűtörés,Simsonon????

Rendesen kinyomhattad akkor a szemét...

Vagypedig valami nagytudású fordítva rakta bele a dugattyút...

2012. jún. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Na most már kb. hatodszorra szedem szét! Na tisztázoma dolgokat, az elsö dugo ami benne volt az kb ugy nézett ki mintha egy vésövel megutögették volna, a gyürü 4 db ba elvolt törve de ugye nem tud a gyuru felmenni max ugy ha visszamegy a karbiba vagy a leömlöbe és onan megint feljön! Na én elmentem vettem egy uj dugot 4000 ért jó fajtát meg gyürüt bele! Beletettem 10 perces járatás az udvarba elindultam 1-2 km és tolás haza! Szétszedtem egy fél cm hosszu és ugy 1,5 mm vastag cucc volt a dugo tetején levettem megint összeraktam elindultam vele megint a helyzet ugyan az 1-2 km és csörög! Leálitom hazatolom, szétszedem most egy 1,5 cm hosszu és 1,5 mm vastag cucc ottvan a dugo tetején! Gyürük rendben dugo szép mert egyböl leálitom hengerfej fasza! Gyertya nem log bele! Értek a simsonokhoz már régota szerelem az enyémet!
2012. jún. 22. 21:14
 4/7 A kérdező kommentje:
Folytatom. van egy ktm 530 exc-r em is 2008 as csak hát a simson horgászni jobb! :D Bármiben válaszolok még telefonon is beszélhetünk ha ugy könyebb! Na és kivettema legutobbi szart belöle összeraktam most mentem vele 5 kmert és eddig semmi de sztem nem ilyen egyszerü csak most még nem "tört" vagy nem "ért" fel a kis darabbka! Holnap széthuzom azt megnézem a fotengelyt de az kb 3 hónapja lett felujitva mert egy kicsit szétcsuszott és tördelte az ékeket! Sztem minden okés vele!
2012. jún. 22. 21:17
 5/7 anonim válasza:
Bizony nem úszod meg a blokk széthúzását és ha a forgattyúsházat kipucoltad akkor a törött gyűrű darabok sem fognak többet gondot okozni.
2012. jún. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na szétszedtem és minden okés! Egy alátétt volt a ludas de már kitisztittotam, most egy ujabb probléma merült fel, hogy fulad retek gáznál! :D vmi ötlet? de amugy megy csak ha ráhuzom teljest kicsit fullad!
2012. jún. 27. 22:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Porlasztót takarítsd ki! Tankot nézd meg tozsdás-e a fala
2014. márc. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!