Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson gyújtás, trafó lenne a...

Simson gyújtás, trafó lenne a rossz?

Figyelt kérdés
Szikra van ha közvetlen rákötöm a gyertya kábelt a feljövő gyújtótekercs szálra.De a trafón keresztül nem jön át.Lehet más is a probléma vagy a trafó lesz?
2012. jún. 22. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:

No álljon meg a nászmenet!


Melyik Simson tipus?

Az S50-eseken volt amihez nem kellett trafó, a tekercsből közvetlen a gyertyára ment a nagyfesz!

Ennél megértem, hogy csak közvetlenül van szikra és a trafón keresztül nincs, mert egyszerűen nem tudja meghajtani a trafót, de nem is kell neki.

Így néz ki:

[link]

Ehez kell egy bakelit toldó/átvezető a blokkba, mert ha nincs benne akkor leveri a szikrát a kivezetésnél!

Ezzel kell megtoldani a tekercsből kijövő kábelt: [link]


Az S51-esek gyújtótekercse pedig 6 (néha 12) voltot ad ki, azzal pedig nincs közvetlenül szikra!

Az pedig ilyen:

[link]

2012. jún. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nos,51-es simson 50-es gyújtással.51-es gyújtó tekercsel.Amikor megvettem úgy használtam kb 2 hónapig.tönkre ment cseréltem rajta gyújtó tekercset.bevittem az üzletbe annak mintájára adtak.Szóval amit be linkeltél az utóbbi.idáig azt csinálta hogy ment egy darabig kb 10percig és utána meg állt.persze volt rajta trafó is.de most a trafón túl nem megy.egyszerűen nincs szikra.
2012. jún. 22. 20:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Az S51 tekercsről nem tudom elképzelni, hogy trafó nélkül közvetlen rákötve a gyújtókábelt, rendes szikrát produkájon!
2012. jún. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
igen két értelműen írtam.Pontosabban a gyújtókábelen nincs rajta a gyertyapipa csak a rész szál van hozzá érintve a hengerhez.azt ellenőriztem hogy a gyújtókábel jó-e.de a trafón túl nem megy a az áram ha össze kötöm.
2012. jún. 22. 21:53
 5/5 kgpassat ***** válasza:

Első válaszolónak:

"Hány voltos a gyújtásom? Rendszeredtől függ:

S50 rendszer esetén: indifferens, már a szikra jön ki az alaplapból. Megszakítós S51: kb. 10-24V.

Tirisztoros S51: kb. 250-300V.

A gyújtásod feszültsége nem függ sem az akkumulátorod feszültségétől, sem a lámpák feszültségétől."

2012. jún. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!