Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a jobb a 2T, vagy a 4T?

Melyik a jobb a 2T, vagy a 4T?

Figyelt kérdés

125 cm3-s motorban gondolkozok. Melyiket ajánljátok, miért és ha már itt vagytok, akkor egy motort is mondhattok. :)

Tegyuk fel, hogy a pénz nem számít. Melyik a jobb a 2T, vagy a 4T?



2012. jún. 30. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:
A 2T az jobban húz de több a káros anyag kibocsátása (esetleg külön kell a benzinhez hozzá keverni az olajat, ha csak nem magának keveri a motor). A 4T az gyengébb de kisebb a szennyezése a környezetre való tekintettel. Attól függ milyet szeretnél, gyorsaságit, cross/enduró? Pl Yamaha DT125, vagy Honda CBR 125, ezek jó kis mocik de ha használtan veszed (ahogy én is akartam ,de nem tettem) ilyen 100-200e között akk nagy valószínűleg csak 2T fogsz majd találni. A pénz meg ha nem számít akkor újat is lehet venni :D de azt nem tudom ah a mostaniak már 4T vagy 2 üteműek-e. www.hasznaltauto.hu itt nézelődj :)
2012. jún. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
125ös 2t annyit eszik, mint egy 2.0 literes autó!
2012. jún. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
attól függ mire kell, a 2T az erősebb, de többet is eszik, viszont a felépítése egyszerűbb, készszervezérelt nincsenek szelepek, vezérmátengely stb. a 4 ütemű meg vegyenletesebben húz, praktikusabb... új 2 üteműt már nem igen kapsz, nemrég már az aprilia is át állt a 4 üteműre a 125-ös kategóriában, de használtan is lehet jókat venni, a 125 2T pedig ha jó, akkor nem eszk annyit mint egy 2.0 autó, ez hülyeség... ha teljesítmény kell, ak
2012. jún. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ha jó akkor csak 5 6 litert eszik nem 7-8at...
2012. jún. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4t mindig is jobb.

A 4 t izomból megy míg a 2t ben akkor van izom ha pörög.

Fogyasztásból a 4t kevesebbet fogyaszt mint a 2t.

A 4t hesz nem kell külön olajat venned.a 2t ben tönkremehet az olajzó és akkor besülhet a henger vagy több olajat adagol ami miatt folyamatosan tisztitani kell a karbit meg a szűrőt és az olajos keverék le is rakódik a kipufogóban.

A 2t többször sül be mint a 4t,többször is lehet dugózni,gyűrűzni,csapágyazni.

Én egy ilyet vennék szívesen... :(

[link]

2012. júl. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!