Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit takar avagy mi a teendő...

Mit takar avagy mi a teendő egy okmányok nélküli motornál ami meghaladja az 50ccm? (lentebb)

Figyelt kérdés

Első motoromat vásárolom.

Egy honda cbr 125öst néztem ki. Tulajdonos 50ént használta, okmányok nélkül árulja.

Ez most pontosan mit takar? Most hogy forgalomba hozzam milyen feltételei vannak, avagy mennyibe kerül ez nekem?



2012. júl. 20. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy újra nagymotorként legyen részese a közutak forgalmának, először is valamiféle rendes származásigazolás kell. Ehhez fel kell keresned az utolsó olyan embert, aki nagymotorként, rendszámmal használta és adásvételi szerződést kell írnotok. Na, ez lehet, hogy nem lesz könnyű, mert az "50-esként használtam, jó az úgy is" motorok nagy részénél legfeljebb 1-2 korábbi tulajt lehet felkutatni, akik szintén csaltak a géppel.

De ha megvan a jóember, akkor megigényli az "elveszett" forgalmit, törzskönyvet és rendszámot, adásvételi szerződést írtok, aztán egy valag pénz kifizetése után ismét rendszámos nagymotor válik a CBR-ből.

Csak a legtöbb ilyen motornak nem itthon "tűnnek el" a papírjai, hanem élelmes nepperek hozzák be őket tömegével Olaszországból. Vámkezelést ezek életükben nem láttak, hivatalosan nem is érkeztek be az országba. Ilyenkor az utolsó külföldi tulajdonost kell megkeresni (szép meccs lesz), vele kell írni adásvételi szerződést és onnantól egyedi behozatali eljárásról van szó.

2012. júl. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi a teendő?

Felejtsd el, hogy megveszed azt a motort:D Sok hercehurcától, hajtépéstől és még több pénz ablakon kidobásától óvod meg magadat (szerintem jóval többe kerülne legalizálni egy ilyet, mint amennyivel többe kerül a papíros+átírás). Van ott biztosan papíros is a hirdetések között.

2012. júl. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek, megfogadtam tanácsotokat. Egy az egyben meggyőztettek:)

Bár sajnálom hogy ezen bukik, hisz minden megfelelő volt... csak ugye az okmányok /:


Köszönöm még egyszer!

2012. júl. 22. 11:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Szívesen!:) Végre itt egy értelmes ember a híg fos tengerében, aki képes elfogadni észérveket, nem csak a saját véleményét hangoztatja:)
2012. júl. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Alkatrésznek jó.
2012. júl. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!