Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motort hogy kell üresbe tenni?

Motort hogy kell üresbe tenni?

Figyelt kérdés
Még nem vezettem motort és vannak dolgok amivel nem vagyok tisztában.Például ha megyek ötödik sebességben és megakarok állni, akkor behúzom a kuplungot (meg persze a féket) és végig leváltok ötösből kettesig, a kettes után pedig nem kell telejesen lenyomni a váltót, hogy üresbe kapcsoljak? Vagy hogy is van ez?

2012. júl. 26. 11:58
 1/8 kiflitolvaj ***** válasza:
100%
A legegyszerűbb, ha leváltogatsz koppig, aztán egy picit fel és üresben van. A legtöbb motornál egy általában zölden világító N betű jelzi a műszerfalon is, hogy üresben vagy.
2012. júl. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az üres általában az egyes és a kettes között van. Vagy kettesbe teszed és kicsit lefelé nyomod a kart, vagy egyesből húzod fel. Nem kell annyira megrántani, mint váltásnál, olyan, mintha két fokozat közé kapcsolnál.
2012. júl. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D
2012. júl. 26. 12:13
 4/8 anonim ***** válasza:

Jobb esetben úgy van ahogy előttem írták. Rosszabb esetben meg úgy ahogy azon volt amin én vizsgáztam+tanultam:

Járó motorral nem lehet üresbe tenni, szóval marad a kuplung. Persze 12 alkalommal eljátszotta hogy amikor indultam és váltottam felfelé berakta üresbe.

Leállítva meg pöccre működött XD

2012. júl. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
vannak motorok amelyeknél minden sebesség közt van üres :)
2012. júl. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És akkor mondjuk ötösből üresbe teszem és megállok, akkor indulásnál ha lenyomom a váltót akkor egyesbe vagy négyesbe kapcsol?
2012. júl. 26. 18:52
 7/8 anonim válasza:
négyesbe. nekem is ojan motrom van és indulásnál figyelni kell hogy hanyadikban van mert az elején néha csodálkoztam hogy miért nincs ereje a motornak :D de könnyen vissza lehet rakni egyesbe
2012. júl. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ok, kösz szépen :D
2012. júl. 26. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!