Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » SIMSON tank mosás?

SIMSON tank mosás?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy SIMSON Roller-típusú motorom, és a tank belül rozsdásodik, arra gondoltam hogy öntök bele rozsdamarót, rakok bele köveket, vagy csavarokat, és rázom, majd kiöblítem..De félek hogy megint berozsdásodik...Szerintetek, ez jó ötlet? Ha nem, rozsdamaró helyett mit használjak? Mit csináljak utána, kell neki valami belsőfestés vagy valami?

A válaszokat előre is köszönöm.:)


2012. júl. 27. 12:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kicsi fém csavarokat/szögeket szórsz a tankba olyan 2-3 maréknyit, feltöltöd vízzel félig a tankot, és egy menetet adsz neki. Kiöntöd, kiöblíted. AZTÁN! Létezik egy RO-55 nevű lötty, ami a rozsdát elszulfátosítja (visszaalakítja fémmé, matt szürke felülete lesz a fémnek), és bizonyos mértékig utána rozsdaálló is lesz a felület.

Fogod, veszel 1 liter ilyen cuccot (asszem nem túl drága), a csavaros dolog UTÁN beleöntöd a tankba, felöntöd teljesen színültig vízzel, tanksapka rá, és hagyod min. 24 órát állni. Utána kiöntöd, kiöblíted vízzel, kiszárítod, visszaszereled, megtankolod és örülsz. :-)

Egy volt simson tulaj.

17/F

2012. júl. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A belső festés jó dolog, benzinálló akrilfestékkel ajánlom.
2012. júl. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az ilyen "benzinálló"-nak nevezett festékekkel csak óvatosan!

A legtöbb azért olyan nagyon mégsem benzinálló (tapasztalat). Az olaj (amit a benzinhez kever a 2-ütemű tulaj) meg még agresszívabban oldja a festékeket mint a sima benzin.

Létezik műgyanta alapú tankfelújító festék, ez 2 komponensű anyag, na az ilyen tényleg vegyszerálló.

2012. júl. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Így van, sima egykomponensű festékkel kár is próbálkozni.

A 2K-s tankfesték áráért meg adnak pár Simson tankot.

2012. júl. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Veszel a boltba műgyantát, bekevered, beleöntöd, meglötykölöd aztán ha megszáradt mehet is bele a benya :)

Mondjuk még tank belsejére nem próbáltam így, de lyukas tankot foltoztam már be vele. Azóta sincs vele semmi gond :)

2012. júl. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Öntsd tele Coca Colával, (igazival, nem Tesco gazdaságossal), vársz 3 napot. Leengeded belőle, és rozsda mentes is a tankod.
2012. júl. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kgpassat ***** válasza:

Ha nagyon rozsdás a tank, önts bele vizet, rakj bele csavarokat, anyákat, és rázzad. Ez a nagyját leszedi.

Utána feltöltöd sóskasavval (oxálsav), állni hagyod 24 órát kiöntöd, örülsz. Jó töményre csináld.

Cikk is van, bár abban citromsav szerepel.


[link]

2012. júl. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7, Lényegében ugyanaz az eredmény, mint az RO55-tel :-)
2012. júl. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!