Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2 hengeres simson, de hogyan?...

Tibi18 kérdése:

2 hengeres simson, de hogyan? ( többi lent )

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi , hogy egyáltalán "házilag" meg lehet ezt csinálni ? És ha igen akkor hogyan kell ? A két főtengely hogyan megy össze ? Gyújtás..stb .

2012. júl. 30. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Motor konstruktőrt kérdezz és bevezetsz egy új márkát! Bár felejtős az egész!
2012. júl. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Felejtős? Azt kötve hiszem. Youtube-on keress rá, van jópár 2 hengeres, de láttam már 3 hengeres simsont is:) Ne kérdezd, hoygan csinálták, de valahogy összetákolták:)
2012. júl. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én is láttam azokat a vidiket és azért akartam tudni , hogy hogy lehetne ... :)
2012. júl. 30. 10:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem szerkezetileg olyasmi lehet mint a 2 hengeres Pannóniák(P20, P21)

2 forgattyúsház, a főtengely 2 darabból illeszkedik össze. Aztán erre jön rá a simsonnál gondolom 2 normál henger, féloldalt lecsapott hűtőbordákkal, hogy elférjen egymás mellett a kettő.

Gyújtás meg valami 2 hengeres 2T motorhoz való van rárakva gondolom.

2 hengerhez 2 külön karbi is persze.

Itt a fő gond szerintem a blokk kiszélesítése. Hogy elférjen egymás mellett a 2 henger.

2012. júl. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Már Rigából is csináltak ilyet anno. Itt egy cikk róla: [link]

Hátha ad egy kis segítséget.

2012. júl. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=RZVo9AC0Uaw&feature=related

Elméletileg simán meglehet csinálni gyakorlatilag kell hozzá egy jó gépműhelyes ismerős meg egy kis mérnöki tudás,utánanézés,és rengeteg kínszenvedés:)

De tuti leállítanának vele a jardok.

Ja igen a két főtengelyt össze tudják rakni úgy ahogy neked jó legyen de ehhez pontos méretekre van szükség.

2012. júl. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!