Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség a Chevrolet...

Mi a különbség a Chevrolet Corvette Zr1, Z06 és C6 között?

Figyelt kérdés

2012. aug. 4. 23:29
 1/4 anonim ***** válasza:
az ára gyorsasága és teljesítménye
2012. aug. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a C6-nak nincs köze a ZR1-hez, vagy ZO6-hoz. a C6 az az aktuális modellt jelöli, olyan mint ha azt mondod hogy 6-os golf, a corvettnél a C6 a 6. generációt jelöli )értelemszerűen van c1, c2, c3, c4, c5, és a legújabb ami most kapható az a C6). A ZO6, és a ZR1 pedig erősebb verziókat jelöl. a C6-os corvettben az alap verzió 400 lóerős, a ZO6 500, a ZR1 meg 640 azt hiszem, de a C4-es corvettől is volt ZR1-es verzió 20 évvel ezelőtt...
2012. aug. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Külön köszönet jár utóbbi válaszolónak a részletes kifejtésért. :) Megy a "like" :D
2012. aug. 5. 16:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! 10 éve szinte csak Corvetteket használok, tehát értek hozzá.

A C6 a generációt jelöli ahogy az előttem lévő is elmondta, de van "sima" C6 Corvette is. Ez így néz ki:

-C6 6.0 V8- 404Lóerő 546Nm nyomaték, 1471kg gyártása befejeződött, helyette ugyan ezt a motort felfúrták 6.2-esre. Kapható volt automata, kézi váltóval is, valamint kabrió kivitelben is.

-C6 6.2 V8- 437Lóerő 575Nm nyomaték, szintén 1470kiló, és ez is kapható manuális 6spd váltó helyett automatával, f1-es kormányfülekkel is( a 6.0-ás is) és ez is kapható kabrió kivitelben.


-C6 Z06- 7.0 V8 513Lóerő és 637Nm 1420kg-ra könnyítve, csak manuális válóval csak kupé formában. Ez a személyes kedvencem, egyszer talán meg is vehetem.

-C6 Zr1 - a 6.2-es corvette motorját kapta, csak egy kompresszort is hozzácsaptak így 638Lóerő és 819Nm és 1470kg persze nem csak több lóerőt kapott rengeteg finomhangolás van a brutális Z-kivitelekben.

Röviden ennyi, napokig tudnék róluk mesélni egyfolytába, hidd el:)

Én jelenleg egy 2002-es Corvette C5 5.7 Targa boldog tulajdonosa vagyok, és ez a 3.Corvettem, amit csak egy C6-os Corvette-ért cserélnék el, semmi másért.

354lóerős és levehető teteje van, hatalmas de pörgős amerikai V8-as ami elég ritka. Büszke vagyok magamra, hogy sikerült a világ egyik legnagyobb legendáját megvennem. Szerencsére olcsó gépek a maguk műfajában, úgyhogy már gyűjtök is a következő használt Corvettere, ami C6-os lesz:)

http://www.youtube.com/watch?v=TVYessgCDtA&feature=fvwrel

2012. aug. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!