Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Golf 2 GTI 16v vásárlásnál...

Bitangjó kérdése:

Golf 2 GTI 16v vásárlásnál mire kell odafigyelni? (többi lent)

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy milyen árulkodó jelekre, apróságokra kell odafigyelni egy ilyen álomautó (nekem legalábbis az) vásárlásánál. Mi az az ár amit minimum rá kell szánni vásárlásnál. Főleg GTI tulajok és hozzáértők véleményére lennék kíváncsi. Köszi.

2012. aug. 7. 15:03
 1/4 anonim ***** válasza:
A minimum összeg 4-5 százezer forint! Alatta csak valami széthajtott, szakadt ócska tragacsok vannak. Helyedben egy ilyen autónak jól alánéznék először is, hogy nem-e folyik valami. Nehéz, de ki lehet fogni olyat, ami még törve sem volt. Vagy legalább nem rommá, amit fillérekből összetákolnak és eladják valami hülyének. Meg kell nézni az illesztéseket, a kerék dőlésszögét, mind ugyanúgy álljon, ne legyen egyik se beljebb, még ha egyenes is maga a kerék. Aztán jöhet a kaszni, nem e rozsdásodik, pl. a sarkoknál, küszöböknél, motorháztető alá jó ha benézel. Ha le van fényesre tisztitva, fordulj sarkon és menj haza. Aztán nézd meg hogy indul hidegen, menj vele próbakört, nem ráz-e, van e erő, van e bármi zörgés, vagy egyéb nem normális jelenség. Én a magam részéről nem áldoznék ilyen autóra, mert ezek már nagyon régiek és nem túl megbizhatóak. És nehogy többet kelljen tolnod, mint amennyit használod.
2012. aug. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


Persze lehet kapni 1 millió körül valóban patika állapotút, de te kétlem, hogy ennyit szánnál rá. Na meg ennyiért már full-full patika állapotú ugyanilyen korú 5-ös BMW-t kapni.

2012. aug. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. Nekem régi álmom ez a verda, úgyhogy remélem sikerül majd egy megfelelőt találni. Ha csak fél év múlva bukkanok rá az se gond mert nem létfontosságú mivel faternak van autója :) Addig meg tudok rá gyűjteni még 1 kis pénzt ha esetleg vmire kellene :) Szép az a G60-as csak kicsit drága, meg szerintem többet is eszik mint a sima 16v mert ugye folyamatosan tölt, nem csak nagyobb fordulaton mint a turbók :) Olyan 400-500ra gondoltam én is amit a vásárlásra költenék. Megpróbálok majd egy hozzáértő ismerőst vagy szerelőt keríteni aki majd átnézi a kiszemelt áldozatot. Egy ilyen szaki azért csak jobban ért hozzá mint én :) Köszi még1x a segítséget.
2012. aug. 7. 16:18
 4/4 sZamu válasza:
a motorra nagyon figyelj! mechanikus a befecskezőrendszer, ami nagyon sok hibát rejthet magában. én csak a motorra 200 ezret költöttem, mire úgy-ahogy rendbetettem. ha nincsen hidegen, és melegen tökéletes alapjárat, vagy ha indulásnál le akar fulladni (ne adj nagy gázt), akkor felejtős, mert rengeteg dologból adódhat, és legrosszabb esetben üzemanyagelosztó, ami alapáron 200 ezer ft.
2012. okt. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!