Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Helyzetjelző lámpa lemerítheti...

Helyzetjelző lámpa lemerítheti az akkumulátort?

Figyelt kérdés

Tegnap késő este megálltam egy utcában,és egyáltalán nem volt közvilágítás,ezért felkapcsoltam a helyzetjelzőlámpákat,a motor nem járt,körülbelül 10 percet álltam,majd visszakapcsoltam a tompított fényszorókat,és folytattam utamat haza.

Ma reggel viszont le volt merülve az akkumulátor, mondjuk már 5 éves, lehet hogy ez betudható a korának,egy vadonatúj aksit is lemeríthet vajon a helyzetjelző? Ha igen,akkor többet a büdös életben nem fogom használni,KRESZ ide vagy oda. 17/F



2012. aug. 16. 17:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mint minden fogyasztó, a helyzetjelzők is lemeríthetik az akkut, de nem 10 perc alatt. Ahhoz kicsivel több idő kell (jellemzően 24 óránál is több). Sőt, az akkumulátor fogyasztó nélkül is veszít a töltöttségéből, ez az ún. önkisülés.

Ez az akku valószínűleg elöregedett és nem feltétlenül a helyzetjelzőktől merült le. Szerintem logikus: ha utána beindult, akkor csak nem merítették le a kis lámpácskák. Vagy te nem így gondolod?

Szóval használd csak nyugodtan a helyzetjelzőt, ha kell, ha nem, tartsd be a 17 éved mindennemű önbizalmával együtt is a KRESZ erre vonatkozó rendelkezéseit. És majd szól apunak, hogy cserélje ki az akkut, mielőtt kellemetlen meglepetés éri.

2012. aug. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm a válaszodat, az akku csere már megtörtént, aput már nem érheti meglepetés, tanácsodat megfogadva továbbra is fogom használni,persze csak indokolt körülmények között :)
2012. aug. 16. 18:07
 3/3 anonim ***** válasza:
84%

hogy cseszte volna szét a helyzetjelző ha utána meg beindult? :D meg utána töltött is rá a generátor

bizony a régi aksi egyik napról a másikra bekrepál

én is igy voltma pár hónapja

télen még semmi gond nem volt vele, áprilisba meg egyik nap még ment másnpa már nem indult el vele

2012. aug. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!