Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lejtőn lefelé üresben kevesebb...

Lejtőn lefelé üresben kevesebbet fogyaszt az autó?

Figyelt kérdés
2009. júl. 26. 09:52
 1/6 anonim ***** válasza:
28%

Igen kevesebet fogyaszt mintha nyomnad a gazat mert csak alapjaraton megy.

16/f

2009. júl. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
Igen kevesebbet, mivel a motor csak alapjáraton megy. De azért ne vedd ki üresbe mert a motorfék még jól jöhet (Y) ;) .
2009. júl. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tévhit, hogy alapjárattal spórolni lehet. Ha hagyod hogy a motorfék dolgozzon, akk kevesebbet eszik mivel müködése közben kevesebb benzin ég el (ill az autószerelőm vhogy ugy magyarázta h megvonja a benzint) mintha üresbe rakod. Pl régebben én is lámpák elött ha pirosat kaptam akk üresbe raktam, most meg hagyom h 4-esbe motorfékkel elguruljak oda.
2009. júl. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha jó a reflexed, és hirtelen be tudod tolni háromba, amikor kell a motorfék, akkor tedd (ugrás kuplungra, fel a botot, le a kuplungról). Ha a kettőből háromba v 3ból 4be váltás nem megy úgy kb 1 másodperc alatt, akkor inkább hagyd 4ben, a motorfék tényleg életmentő lehet (és lehetett is volna egy ismerősöm esetében :( )
2009. júl. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azoknál a kocsiknál, ahol a befecskendezési rendszert computer vezérli, ott mindegy. (direkt üresjárat)

Karburátoros autóknál igen.

2009. júl. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A motorfék az nagyon autófüggő meg a fogyasztás is, nekem a 2,5 dízelt akkor fogja a motorfék ha 2esbe rakom nagyobb fokozatnál tólja magát a 1,5 tonnás audi... franctudja biztonsági szempontból sztem rohadtul nemszámít , ha nem lépsz a fékre nem áll meg soha ha meg van időd visszapakolni akkor üresbe is padlóféket tudnál nyomni... jelentősen nem változhat a fogyasztás, mert ha motorfékezel akkor az autó hajtja a motort és a kompressziótól nem áramlik annyi anyag, viszont az alapjárat 1000res fordulat körül van ami tuti alacsonabb akármilyen haladó fordulatnál.. döntse el egy mérnök sztem mi nem tudjuk..
2009. júl. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!