Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajcsere periódus, ti hogy...

Napkiraly kérdése:

Olajcsere periódus, ti hogy tartjátok be?

Figyelt kérdés
A gépkönyvem (most megtudhatja mindenki,a jó öreg közutálatnak örvendő Napkirály Opellel jár) szerint 35000 km egy olajcsere periódus, jelenleg 50000 körüljár a kocsi. Én a korábbi autónál bevált 10ezer kilométeres olajcsereperiódust alkalmazom, nem igazán tudom elhinni amit a gyár mond (ahogy azt sem,amikor a kezembe nyomták a szalonban a kulcsot azzal, hogy ez a blokk olyan jól van fúrva, hogy ennek nincs bejáratás,ezeknek már nem kell olyan). Ti hogy vagytok ezzel,betartja valaki ezeket az extrém hosszú olajcsereperiódusokat, esetleg van-e valakinek ilyen tapasztalata (mennyi után döglött be autója 35ezres olajcsereperiódusnál). Pazarló lennék, hogy 10ezrenként kidobom az aranyárú castrol olajat? Állag alapján (magam cserélem) szerintem csereérett 10ezernél.

2012. szept. 15. 20:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Totalcar égéstér nevű műsorában volt erről szó. Amíg új egy blokk, valóban az elején mikor nem kopott még a blokk, bele való olajjal kibírja. Viszont ahogy mennek bele a km-ek, érdemesebb sűrűbben cserélni. És azt is mondták, hogy állag alapján NEM LEHET megállapítani, hogy jó-e még az olaj benne, mert elég hamar fekete, trutymákos lesz, de ez a paramétereit nem befolyásolja. Viszont, az is biztos, hogy sűrűbb cserétől nem lesz baja a kocsinak. Ha ez kell a lelki megnyugváshoz, cseréld bátran.
2012. szept. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nekem 12 vagy 15 000 km a csereperiódus, ha jól emlékszem, de azért 10k fölé nem szoktam engedni.


Érdekes, de a nagy haszonjárművek ( kamionok-buszok) egy részénél ma már nem ritka a 100 000km-es csereperiódus. Mi pl 60 000-nél cserélünk olajat és eddig no problem ( 1 100 000-nél tartok kamionnal ).

2012. szept. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Van egy gazdasági racionalitási szempontja is a dolognak, nem spórolok az olajon, a drágábbat veszem, és idő előtt cserélem (úgy tudom a korábbi 10ezer km-es időszakban a taxisok 6000-8000 után cserélték az olajat), kérdésem, hogy van-e értelme,illetve mennyire hisztek a gyárnak. Mondjuk a kamionos példa meggyőző :)
2012. szept. 15. 20:44
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha csak autópályán mész vele, akkor még igaz is lehet a 35eKm. De sok városi forgalom, gyakori hideg indítás és rövid távokon én is inkább a 10ezer kilóméterenkénti olajcserét javaslom. Egy 200ezer km-t ment autónál már nehéz ráfogni hogy a ritka olajcsere miatt ment tönkre, holott lehet elment volna 400 eKm-t is. Opel is az alkatrészekből él.
2012. szept. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ez az, a fővárosban dolgozom (bent boncmesterkedem), vidéken lakom, dugók, autópályaszakaszok, hétvégén földutak, abszolút vegyes használat, nem hiszem hogy erre van kitalálva a 35ezer. Amikor odaadták a kulcsot, és felhívták a figyelmem,hogy nincs bejáratás, nos, akkor veszett el a bizalmam a gyár felé. Mondom nektek jó ha 200ezernél füstöl és jövök 5 év múlva a következő kocsimért :)
2012. szept. 15. 20:57
 6/15 anonim ***** válasza:

Hát remélem a munkahelyeden nem"futunk"össze :-)

Amúgy az én C Corsámban 350.000km van,30.000 km-enként cserélek benne olajat,egy decit se eszik meg belőle,pedig futárkodom vele a városban.

Igaz,Isuzu diesel...

2012. szept. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Isuzu az nem ér,az nem opel, csak a doboz opel :) Jó lenne ha elmenne nekem is annyit legalább
2012. szept. 15. 21:38
 8/15 anonim válasza:
Bocs tudom hogy nem ide illik de hogyan lehet birni a boncmester munkát ? elnézést mégegyszer amugy mi 10.000-15 közöt cseeréljuk
2012. szept. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
nem egyszerű, mondjuk így :)
2012. szept. 15. 21:55
 10/15 anonim ***** válasza:
Mi nagyon ritkán használjuk az autót. Most 35 év után van benne 65.000 km. Azért az gáz lenne, ha 20 évenként cserélném az olajat. Így most két évente cserélem, ami így is időben több, mint az előírt, de km-ben bőven 10.000 alatt van.
2012. szept. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!