Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megvennétek ezt az Audit?

Megvennétek ezt az Audit?

Figyelt kérdés

2006-os Audi A6 3.0 V6 TDI Quattro Tiptronic


Full-full extrás. Tényleg a legfelszereltebb modell, nem csak rá van mondva (MMI Navi, DVD, TV, fejtámlákban monitor, bi-xenon, Bose HiFi, kormányról vezérelhető F1 váltó, Bluetooth kihangosító, tolató kamera, fűthető-szellőztethető masszáz ülések, szintszabályozós futómű stb..., stb...).


Eddig egy tulaja volt. Akit személyesen ismerek is. Rendszeresen karbantartott kocsi. 8 legfeljebb 10 ezer kilométerenként olaj és szűrő csere volt benne. Vezérműszíj, fékek cseréje mind-mind gyári alkatrészekkel, márkaszervizben. Vezetett szervizkönyves! Törésmentes! Garázsban tartott.


Egyéb:

- Kb 90%-os Michelin Energy Saver gumik, Audi R8-as felniken.

- Kb 80%-os Michelin Alpin A4 téli gumik, a gyári felniken.

- Thule hólánc

- Thule tetőbox

- levehető vonóhorog

- hővédő fóliázás

- lézerblokkoló

- GPS távfelügyelet


Eddig mind szép és jó.

Viszont a kocsiban több mint 400.000! kilométer van! Ez borzasztó sok.

Az eladó kerek 4 milliót kér érte és ez már nem alkuképes.


Megéri?



2012. szept. 21. 20:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
V6, 400.000 kilcsi... Hát én azért elgondolkoznék rajta...
2012. szept. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
1 vagyok: Negatívan értem... Biztos kapott már.
2012. szept. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy 6 éves autóban iszoyú sok az a 400 ezer km.. Bár ha normálisan szervizelte, előfordul, hogy jobb, mint egy 100 ezret futott társa. Ha nincs lelakva belül, meg kivül sem, meg nem volt tényleg egyszer sem törve és műszakilag teljesen rendben van, lehet megéri. Én speciel kizárólag akkor venném meg, ha a fentiek mind rendben vannak meg mondjuk nincs kiülve az ülés és azért vállalna rá némi garanciát. De azért nézz körül még, ez az autó úgy gondolom nem fog elmenni még 100 ezer km-t anélkül, hogy egy vagyont rá ne költenél.
2012. szept. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Nincs lelakva sem kívül, sem belül. Ránézésre nem lehet róla megmondani, hogy mennyi kilométer van benne. Tényleg gondosan szervizelt és ápolt kocsi.

Törve nem volt. Egyedül az első lökhárító van újra fényezve kőfelverődések miatt.


Én meg azon gondolkoztam el amit a tulaj mondott. Azt mondta ha annyira zavar a 400 ezer km akkor visszatekeri 150-200-ra:) Mert nehogy azt higgyem, hogy az ilyen kategóriájú németből meg innen-onnan behozott kocsikban sokkal kevesebb van, csak visszatekerik őket aztán irány a hahu.hu.

Van benne igazság. Ez a kocsi legalább nem zsákbamacska.

Most hiába veszek egy olyan kocsit amiben "van 200 ezer" aztán az lehet 400 csak negyed ennyi karbantartás mellet.

2012. szept. 21. 20:46
 5/21 anonim ***** válasza:
elvileg még jó egypár kilómétert elmegy ha normálisan meg lett adva neki ami kell, gondolom azért nem tescos olaj volt meg benne meg ilyenek...
2012. szept. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Márcsak azért se venném meg mert egy ekkora motorral biztos baromi sokat fogyaszt meg ez automata és én a manuális válót kedvelem.


A lézerblokkoló egyébként már illegális

2012. szept. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Szerintem nem szabad. Főleg ennyi pénzért nem. Az a motor életciklusának már bőven a végén jár...
2012. szept. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

"Márcsak azért se venném meg mert egy ekkora motorral biztos baromi sokat fogyaszt meg ez automata" Meglepődnél, ha tudnád mennyit fogyaszt.


Én elvinném egy ismerős helyre állapotfelmérésre. Ha a motorban tényleg minden cserés volt, akkor attól nem tartanék(esetleg egy kompresszió végnyomás és nyomásvesztés mérést megéri csináltatni, ha az jó akkor tényleg jó). Ha a futóműve jó, és van némi félretett cash az esetleges PD elem elhalásokra meg DPF-re( mert előfordulhat) akkor simán vállalnám.

2012. szept. 22. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Simán megvenném, nem sok az a 400.000 km.
2012. szept. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Így van, állapotfelmérésre el kell vinni, és ha jó állapotban van akkor akár jobb választás is lehet mint egy 150ezret futott, elvégre állapotot kell venni és nem kilóméterállást:)
2012. szept. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!