Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szűkséges Simsonon a láncvédő,...

Szűkséges Simsonon a láncvédő, fogaskerékvédő?

Figyelt kérdés

2012. okt. 1. 22:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, de ajánlott.
2012. okt. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A legtöbb motoron gyárilag nincs is,csak régen a németek szerettek alapos munkát végezni.

Amúgy,ha rajta van akkor valószínűleg az életben nem kell láncot,lánckereket cserélni,mert nem koptatja el a homok.

2012. okt. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül találták ki a tokozott láncot.

Anno a Rometen 2 évente cserélni kellett a lánckerekeket, annyira elkopott. Simsonon, ETZ-n nemigen kellett ilyennel sz.rakodni. Félévente befújtam láncspray-vel, egyéb dolgom nem volt vele.

2012. okt. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 ja_az_van ***** válasza:
tanulság mindenki vonja le a láncvédö gumi elöregedett, nem vettem észre a felsö elszakadt a lánc begyürte a deknibe feldarálta mint a szart persze közben az aludeknit is szét, leszakitotta igy fél orás szarakodás után kuplung nélkül dekni nélkül mentem le 15 km.(haza) na azota se teszek fel láncvédöt, gumit se. amit az árán sporolok azon veszek 2 évente fogaskereket, 900-ft hátsofogaskereket 1400-ft ja erösitett lánc ( aranyszinü) 3900-ft. ennyit szerintem mindenki kibir.ja és nem az idötöl függ a lánc (fogaskerekek)kopása hanem hagy mennyi idö alatt nyulik meg a lánc, ami függ a minöségétöl, kuplung használattol, ja és a jobbkéztöl. és megtett kilométertöl.
2012. okt. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Meg hogy milyen kisipari utángyártott bigylivasból csinálják.Az a jó lánckerék amit nem tudsz fúrni HSS fúróval.
2012. okt. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kutyus70 válasza:
A németeknek talán "szívügyük" ez a kopás dolog... talán azért találták ki a BMW motorokon a kardánytengelyt. :D
2012. okt. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Meg mondjuk a BMW motorok többsége túragép, aminél elvárjuk, hogy a csendes motornál ne halljuk a lánc zakatolását. Meg a kardán üzembiztosabb, nem hinném, hogy valakinek, miközben mondjuk az orosz földek kellős közepén lenne kedve elszakadt lánccal álldogálnia. :D
2012. okt. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tartósabb a kardán a tokozott láncnál,tele van tűgörgőkkel amik elkopnak,plusz egy derékszöghajtás kúpkerékkel a hátsó agyban.Én inkább a németek felesleges túlbonyolításának nevezném,annak ellenére persze hogy elismerem a szakértelmüket,de néha azért átesnek a ló túloldalára.
2012. okt. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!