Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Állandó magas fordulatszámon...

Állandó magas fordulatszámon nem, de átlagos (2000-2500) fordulatszámon miért eszi az olajat az autóm?

Figyelt kérdés
2001-es 1.6-os G Astráról lenne szó. Ezer kilométerenként kb. 1-2 dl megzabál. Elvileg ezek az ecotec motorok gyárilag eszik ezt már hallotam sok helyről. De múltkor hosszabb távot kellet autóznom (550km) és indulás előtt természetesen maxig feltöltöttem olajjal. Majdhogynem végig autópályán közlekedtem átlag tempónak mondhatom a 140km/h-át 4000-res fordulatszámmal. Mikor hazaértem semmi olaj nem hiányzott belőle. Utána mentem vele átlagosan kis város kis lakot területen kívül kb. 200km-ert és egyből utána kellet tölteni kb 1 dl-t. Ez mitől lehet vajon?
2012. okt. 3. 13:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem gyárilag eszik az olajat, a bejáratáson múlik az egész. Normális bejáratás után, soha nem fog olajat enni. Az ecotec motorok sokkal érzékenyebbek a bejáratásra, ezért terjedt el ez a hülyeség, hogy az ecotec motorok gyárilag eszik az olajat.
2012. okt. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos a bejáratás nem nálam volt,mert használtan vettem.
2012. okt. 3. 14:37
 3/9 anonim ***** válasza:

-minden autó eszi az olajat,csak a jobbak két olajcsere között mindössze néhány decit esznek meg,ezekre mondjuk ,hogy nem eszik az olajat,mert nem kell utána tölteni,

-a kopottabbak nemcsak néhány decit használnak el,hanem néhány litert,de valahol még ez is belefér a normális működésbe,

magyarul : attól még jó az autó,hogy néha kell bele egy kis olajat tölteni

2012. okt. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Égvilágon semmi köze a bejáratáshoz.

Egy Új G Astrát nem is kellett soha bejáratni,ez egy ökörség.


A G Astra /vectra/"jellegzetessége",hogy autópáján szereti kajolni az olajat.

Semmit nem tudsz vele kezdeni.

2012. okt. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, de nekem éppen akkor nem ette. Nagy fordulaton 140km/h-4000 fordulat. Városban átlag 2-2500 as fordulatnál meg eszi.
2012. okt. 3. 15:55
 6/9 anonim ***** válasza:
Ebben nem látok rációt kedves kérdező,ilyet még nem is hallottam.
2012. okt. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Egy Új G Astrát nem is kellett soha bejáratni,ez egy ökörség."


Te is bevetted a marketingszöveget? ;)

2012. okt. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

tegnap 15:57

Én se igazán értem de ha hiszed ha nem így volt.

2012. okt. 4. 08:11
 9/9 anonim ***** válasza:
valószinü mert nagyobb fordulaton nem erölködik, hisz 4000 es fordulat kb 1/4 gázon. Viszont lehet az 1-2 ezres fordulaton történő használat során 1/2 gázpedál álláson vagy jobban is " eröltetve van " ilyenkor nagyobb terhelést kap és ezért lehet. pl.: biciklin felváltasz nagyba ott is kevesebbet tekersz de sokkal nehezebb mintha kis fokozaton de többet tekersz. ez is kb ilyen.
2017. ápr. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!