Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 5 éves az autónk, ritkán...

5 éves az autónk, ritkán használjuk, eddig csak 23000 km-t futott. Ideje lenne azért átnézetni? Mit fognak vele csinálni? Miket cserélnek ki rajta? Mennyibe fog ez kerülni kb?

Figyelt kérdés
2012. okt. 31. 12:24
 1/8 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem megkérdezni, hogy előfordulhatnak valamilyen csalások? Azt honnan tudnám észre venni?
2012. okt. 31. 12:26
 2/8 anonim ***** válasza:
Gondolom olajcserére el szoktátok vinni mondjuk 2 évente. Ezen kívül nagyon nem érdemes nézegetni ennyi km-rel. Műszakin is átment, gondolom előtte átnézte valaki.
2012. okt. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ha szervízbe viszed akkor mélyen bele kell nyúlnod a pénztárcába mert ott mindent meg kell ugye csinálni és cserélni a saját készletből legdrágább "legtutibb" alkatrészekből,még azt is amit nem volna szükséges.ha nem értesz hozzá akkor is nagyon-nagyon észen kell lenni.szerintem a szűrőket és olajat illendő lenne lecserélni,na meg a hűtővizet (persze ha nem voltak)ha más baját nem észleled.
2012. okt. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

Elsősorban azt javaslom, hogy ne márkaszervizbe vidd. A garanciaidő már úgyis lejárt a km ellenére is.


Egyébként számítógépes diagnosztika, esetleg olajcsere, futómű/fék ellenőrzés stb... Ezeket szokták átnézni.

Honnan írsz?

2012. okt. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Márton Autószervíz, Dombóvár. Ide vittem nemrég műszakira.

Azt viszonylag olcsón megúsztam és a szolgáltatással is meg voltam elégedve.

Akkor csak az olajat, a szűrőket és a hűtőfolyadékot cseréltessem? Más baja ugyanis nincs az autónak.

2012. okt. 31. 14:15
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
A felsoroltakon kívül mást nem kell cserélni.
2012. okt. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

De, kell.


A vezérmű és a hosszbordásszíjat (generátorszíj más néven) is érdemes cseréltetni, ugyanis 5év az élettartamuk, attól függetlenül hogy csak 23E van a gépben.



Az anyaguk öregszik, fárad, felkeményedik és kirepedezik, aztán megadja magát. Főleg azért érdemes, mert ilyen használat mellett 20éves korára éri el az autó a 100E-es futást, el fogjátok felejteni, az átugrott vezérlés meg drágább mint egy szíj.


Emellett érdemes ellenőrizni a fékpofákat, és mindenképp cserélni a fékfolyadékot is, ugyanis van egy olyan rossz tulajdonsága, hogy felveszi a vizet a környezetéből, egy esetleges vészfékezésnél, vagy szerpentines útnál felforrhat, akkor pedig elmegy a fékerő, nem kellemes dolog. Légtelenítéssel együtt max 3/4 óra,és a fékfolyadék sem húzós.


Plusz érdemes ránézni a gumikra is, 5év alatt sokat romlik az állapotuk, még ha a mintázat jó is, az anyaguk ezeknek is öregszik, felkeményedik, és romlik a tapadás.

2012. okt. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, világos. Köszönöm!
2012. okt. 31. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!