Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 2 literes benzines turbos...

Egy 2 literes benzines turbos peugeot 806 ami kb 150 loeros kepes elhuzni 2 tonnat 1500 km-ren? Mien problemam szarmazhat belolle?

Figyelt kérdés
2012. nov. 4. 09:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem is képes rá - de ha képes is, akkor is hazavágja szerintem az egész gépészetét.


Mellesleg ha a rendőr megállít véged van, ugyanis ha jól dereng saját tömegnél nagoybb vontatmányt tilos szállítani, ill. ha a 3,5T össztömeget átléped akkor már a B kat jogsi sem lesz jó...

2012. nov. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A forgalmiban, és az autó gépkönyvében benne van, hogy mekkora tömeget vontathat, fékezve/fékezetlenül.

B kategóriás jogsi pedig szerintem egyébként sem enged 750 kilónál nagyobb vontatmányt, de nézz utána.

2012. nov. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem hát. 2 tonnás utánfutóhoz BE vagy CE jogsi kell. És az autónál nem csak a motor számit(bár ez szar.. benzin nyomatéktalan)
2012. nov. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem is kb ilyen tömegű autóm van, a fékezetlen 729 kg, a fékezett 1043 kg. A 2 tonna húzása kizárt ezzel.
2012. nov. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

jogositvanyom van 7.5 tonaig vagyis c kategoriaju ha joltudom ezzel szemejauto utan is huzhatok nagyobb utanfutot engem igazan az erdekelt h a motor birna e?

de szerintem a halottak utan nem kockaztatom meg.kosz az infokat

2012. nov. 5. 10:24
 6/9 A kérdező kommentje:
amugy gyakran lattam sharanokat amik csak 116 lovasok h vontaton huztak mas autokat szerintem azis 2 tonna korul lehet vontatoval egyut
2012. nov. 5. 10:26
 7/9 gomzoli ***** válasza:

Nem csak a jogsi hianya lenne akadaly, hanem az is, hogy meg van hatarozva (lasd forgalmi!), hogy az adott autotipus mekkora tömegü utanfutot vontathat. Ennek tullepese eseten feljelent a rendör, plane külföldön (nyilvan nem M.O.-on akarsz 1500 Km-t ide-oda menni) szamithatsz ra, hogy le leszel allitva, es szaftos birsagot kapsz, az utanfutot sem viheted tovabb. Mert azert a vaknak is feltünik, ha egy utanfuto merete meghaladja a kocsiet. A masik, hiaba birja a motor, ha az elsö erösebb fekezesnel letol az utrol a 2 tonnas utanfuto, rafutofek ide, vagy oda.

Ekkora suly megmozgatasa pedig jocskan probara teszi a kuplungot, valtot is.

2012. nov. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
normalisan egy lakokocsirol letvolna szo ami nagyon oreg ezert vasszerkezetu es 7,5 meter hoszu ezert ojan nehez de az olvasottak alapjan lemontam rolla.kosz a segicseget
2012. nov. 10. 13:13
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy nyelvtan könyvről azért ne mondja le, jön a karácsony, jó hasznát vennéd...
2012. nov. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!