Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A mai "modern" kocsiknak is...

A mai "modern" kocsiknak is jót tesz ha kikormolják őket?

Figyelt kérdés

Az 5-10 éves kocsik kipufogójának,amiket városban használnak is hasznos ha időnként egy-egy hosszabb úton az autópályán 100-130 km/h sebességnél "kikormolják" őket?


Egyáltalán náluk is rakódik még le bármi a kipufogóban?


2012. nov. 18. 10:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, érdemes néha a max. fordulatszám 50%-a felett 2-3 percig egyhuzamban haladni. De ehhez nem kell sztráda sem 130, akár álló helyben üresben is megteheted a ház előtt.
2012. nov. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
De ne az én házam előtt kormold ki!
2012. nov. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Persze, még a vadi újaknál is érdemes időnként nagyobb tempóval (fordulatszámmal) közlekedni.


Nem is csak azért, hogy a kipufogóból távozzon ez-az, hanem pl. tartós városi araszolgatáskor ilyen hidegben nem melegszik fel eléggé a karter ahhoz, hogy a hengerfalról lemosott tüzelőanyag el tudjon távozni az olajból, vagy adott fordulatszám alatt a szelepek nem kezdenek el "rotálni" (hossztengelyük körül forogni, ezzel segítve a tisztulásukat, pl. az egyik nagy gyártó V6-os dízeljénél ez a szám 1500 1/perc)...


Néha érdemes, főleg ha városban használja a gazdája. Én mondjuk min. 10-15 km-t, de általában 40-50 km-eket megyek egyhuzamban a dízelemmel, helyben nem szoktam használni - arra van kerékpár meg kétütemű motor. :)

2012. nov. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Persze

A szelepekre itt is ugyan úgy lerakódik a korom. De egyhelyben nem lehet normálisan kikormolni. Ahhoz terhelés is kell.

2012. nov. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azért írtam ezt a 100-130 km/h-ás autópálya tempót pár száz kilométeren keresztül!
2012. nov. 18. 12:08
 6/12 anonim ***** válasza:
Tudom, csak valaki írta hogy elég üresben túráztatni. Amúgy nem muszály 130-al menni. Elég 80-90-el mondjuk 3.-ban.
2012. nov. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én autómat bátyám kormolta ki álló helyzetben. Azután még a harmadik kocsimosásnál is kormot mostam a szélvédők gumijairól. Innkább menet közben ajánlom a kormolást.
2012. nov. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
Már neharagudj de a kikormolás egy hülyeség.
2012. nov. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azok az autók, amelyek hosszabb távokon közlekednek, kevésbé használódnak el, mint a városban használt autók. Az araszolgatás a katalizátornak sem tesz jót.

Az már a múlté, hogy ki kell kormolni. Azt a Trabi, és a Wartburg korában kellett, mert a kétütemű motoroknál az olaj lerakódott a kipufogóban, és eltömítette. Azért volt az, hogy ha egy Trabit sokat használtak a városban és egyszer csak kiment az autópályára, akkor Székesfehérvárig nem lehetett látni a pályán a füsttől.

2012. nov. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Attól még hogy meghajtották a trabit, még nem égett ki a koksz a kipufogóból... Ahhoz ki kell égetni.
2012. nov. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!