Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akár mekkor gázt húzok a...

Akár mekkor gázt húzok a robogómnak szinte ugyan úgy gyorsul (hidegen, melegen). Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Egy 2002-es Girela runner sp 50-ről lenne szó.

2012. nov. 20. 18:23
 1/10 matyex válasza:
ha azt akarod h jobban gyorsuljon, akkor ajánlok egy karburátor cserét, mert attól h jobban húzod a gázt a karburátor nem képes több levegőt szívni ilyen hirtelen
2013. jan. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a kuplunggal van valami probléma?
2013. jan. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A kuplungal? hát.. nem tudom. lehet !

de ezt csak cserével tudom kideríteni ugye?

2013. jan. 11. 18:57
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy cserés, nézesd meg valakivel, aki ért hozzá jobban, szét kell szedni, hogy lássátok, hol a probléma.
2013. jan. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az szemmel látható ha valami probléma van ? Mert ismerek valakit de ő SEM egy nagy zseni !
2013. jan. 14. 20:06
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Na ez több okból is eredhet.

Elsőnek ha hallod a hangján hogy erölködik akkor lehet hogy csak a karbit kéne kipucolnod vagy a légszűrőt vagy a kipufogóra férne rá egy tisztítás-ezek nagyon sokat számítanak hogy normálisan működjön.

Ami baja még lehet az inkább nem baj csak gyári,magyarul a kuplungrugók,kinyomórugó és a variátor által összedobott karaktere nem tetszik neked-erre megoldás :erősebb kinyomó kuplungrugó,erősebb kuplungrugók,és ha akarod tehetsz bele kisebb görgőket a variátorba,de akkor a végsebesség rovására megy a dolog.Lehet hogy csak túl nagy görgők vannak benne és ezért nem akar gyorsulni...

Amit még megcsinálhatsz hogy a gyertyát is kipucolod vagy teszel bele másik ngk gyertyát.

Nagyon jó kis gépek ezek,ha gyári rajta minden akkor is kényelmesen viszi a 80 km/h-rát,és ha nem huzatod akkor egy nagyon megbízható géped van.

Ami miatt még nem gyorsulhat:

lehet hogy fúrni kéne(erőhiány)

vagy lehet hogy szimeringezni kéne?De akkor füstölne mint állat.

Úgy nagyjából ezek lehetnek a problémák,elsősorban én nekilátnék a légszűrőt és a karbit rendbe tenni ,vagy mi az amit mostanság csináltál rajta?Mármint ha valamit csináltál rajta és azóta ilyen akkor a bibit már tudnod kéne hogy hol kell keresni.

Sok sikert hozzá!

Üdv!

2013. febr. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Huh! Köszönöm szépen ezt az igen korrekt választ !:)

Amm lenne egy ket kerdesem meg! a levegeszuro tisztitasa alatt a szivacsra gondolsz ? mert azt szoktam,tisztitani :) a karburator tisztitassal tudok kart okozni mert nem nagyon ertek hozza :( es az a ndk gyergya vagy mi az mi is ? :s es a mipufogot azt hogy ajanlod tisztitani , egetessel?

(es telleg jo gepek 80-at siman viszi gyarilag )

2013. febr. 9. 18:56
 8/10 A kérdező kommentje:

*ngk*kipufogo

elnezest a hibakert de telefonrol irtam!

2013. febr. 9. 18:59
 9/10 anonim ***** válasza:

A jó gépek simán viszik.

A légszűrőnél igen a szivacstisztításra gondoltam.

A kipufogót égetéssel vagy tartósabb húzatással szokták kiégetni(elmész hosszabb útra és csak húzod neki )

A gyertyánál véletlenül írtam ndk,nos ngk gyertyára gondoltam,ez csak inkább márka,picivel jobbat gyárt mint a bosch vagy a brisk vagy hasonló társaik és nem sokkal drágább.

A karburátor tisztítás.Lekapod róla a szivatót,gázvezetéket(súbertűvel kitudod húzni)

Én úgy szoktam hogy benzint öntök üvegbe abba elmosom(szétszedve),majd úgy rakom össze hogy kompresszorral kifújom.

Ha van féktisztítód akár azal is fújhatod aztán miután megygőződtél tisztaságáról rakd össze úgy ahogy volt és használhatod is.

Erről kis segítséget tudsz.Vannak rajzok hogy mi hol van a karbiban erre rá is tudsz keresni vagy letöltöd a kezelési útmutatóját és van benne kép róla hogy minek hol a helye.

[link]

[link]


http://www.youtube.com/watch?v=G6RA9jK3QFc

2013. febr. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Ez a videó sorozaz sokat segített!

remélem a közeljövőben is számíthatok rád prívátüzentben is ! :)

2013. febr. 11. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!