Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van nekem egy 1997-es e 36 os...

Joci84 kérdése:

Van nekem egy 1997-es e 36 os Bmw-m és lehűl a vizem, ha megy a fűtés, mi lehet a baj? Folyt. Lent

Figyelt kérdés
Beleraktam a fagyállót és azóta, ha bekapcsolom a fűtést lemegy a víz hőmérséklete, kb 15 kilométer után 45 fok alá!De ha nincs bekapcsolva akkor is csak 80-85 fokra melegszik fel! Az előfordulhat, hogy azért mert letörtek előröl a doblemezeim és ott bemegy a hideg menetszél? Légtelenítés normálisan megtörtént! Termosz is jó4

2012. dec. 7. 09:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Biztos jó a légtelenítés meg a termosztát?
2012. dec. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
termosztát nem zár be, megragad egy állásben ez esetben nyitottban és az alul hűtés sem tesz jót a motornak
2012. dec. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A termosz jó, de amúgy azt hogy tudom megnézni hogy kinyit e vagy bezár e rendesen? mert már többen mondták a termoszt és akkor lehet megkéne nézni rendesen
2012. dec. 7. 09:55
 4/16 Golan Trevize ***** válasza:

Vagy rossz a termosztátod, vagy nem jó fajta.

Ebbe az autóba háromféle termosztát létezik, van "trópusi", "sarkköri", meg ami nekünk kellene, mindegyik más hőfoknál nyit-zár.

Termosztátod kiszereled, berakod egy fazék vízbe egy hőmérővel, elkezded melegíteni a vizet, és nézed hány foknál nyit.


De gyanús még a nem megfelelő légtelenítés is, valamint a vízmupmát is ellenőrizném.

2012. dec. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
a termosz tavaly télen jól szuperált, szóval ez az a falyta lehet ami nekünk kell! vízpumpa tavaly márciusba lett cserélve, nem ereszt meg jól be lett rakva! Légtelenítést meg úgy csináltam, hogyí felöntöttem fagyállóval meg vízzel ami belefért és járattam a motort és közbe öntöttem rá! Ja meg persze a légtelenítő csavart kicsavartam! És ezt csináltam kb 20 persig! Azt mondták így kell, remélem nem basz.tak át :D
2012. dec. 7. 10:07
 6/16 Golan Trevize ***** válasza:

"a termosz tavaly télen jól szuperált,"


azóta háromszor is elromolhatott.


"vízpumpa tavaly márciusba lett cserélve, nem ereszt meg jól be lett rakva!"


az is elromolhatott azóta.


"Légtelenítést meg úgy csináltam, hogyí felöntöttem fagyállóval meg vízzel ami belefért és járattam a motort és közbe öntöttem rá!"


Összesen mennyit töltöttél bele?



Volt E36-osom, és amikor nem akart melegedni a víz, a termosztát volt rossz...

2012. dec. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
kb 6 liter öntöttem bele!
2012. dec. 7. 10:17
 8/16 Golan Trevize ***** válasza:
Akkor az szinte biztos, hogy termosztát csere lesz.
2012. dec. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
akkor kiveszem és kiprobálom a vízbe melegítést és ha az akkor csere :(
2012. dec. 7. 10:24
 10/16 Golan Trevize ***** válasza:
Azt is nézd majd meg, hogy amikor visszahűl a víz, visszazár-e.
2012. dec. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!