Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik gimnázium/középiskola...

Melyik gimnázium/középiskola biztosít ingyenes jogosítványt tanulói számára?

Figyelt kérdés
Azt nem tudom, hogy konkrétan az iskola e, vagy a kerület.
2009. aug. 19. 23:38
 1/4 anonim válasza:
hát ha gimi,középsuli után rendőrnek mész,ott fizetik a jogsit,de cserébe 2 évig vagy mennyi ideig rendőrként kell dolgozni
2009. aug. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
katona szakközép is.
2009. aug. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Van néha néhűny suliban akció....


de kresz ingyenes olyankor meg talán elsősegély

2009. aug. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Budapesten a IX. kerületben 2005- től van ilyen lehetőség, évente kétszer indul(t eddig) autóvezetői tanfolyam (november és május tájékán). A lehetőség azoknak szól, akiknek a kerületben van állandó, bejelentett lakcímük, ÉS kerületi középiskolába járnak nappali tagozaton, valamint természetesen elérték a tanfolyam elkezdéséhez előírt alsó korhatárt (16 és fél év, ha jól tudom). A kerület fizeti egy tanfolyam költségeit (KRESZ- tanfolyam, elsősegély- tanfolyam, 20 óra vezetés, +ezek vizsgadíjai egyszer).

Természetesen a járulékos költségeket Neked kell állni (ez töredéke az összköltségnek, és nem is kötelező mindegyik). Ilyen például az orvosi alkalmassági vizsgálat (kötelező); a könyv és a KRESZ- teszt CD ha kell (állítólag ott kedvezményesen veheted meg); pótórák; sikertelen vizsga esetén a pótvizsga díja; illeték az okmányirodában stb. A kerület az Autóklub autósiskolájával szerződött, ott van az elméleti tanfolyam, a rutinpálya, és a vizsga helyszíne is (Újpesten).

Eddig minden ismerősöm sikeresen megszerezte a jogsiját, már aki komolyan vette a dolgot. Én most fogom befejezni, mindenből elsőre átmentem, nemsokára vizsgázok forgalomból, remélem ez is elsőre sikerülni fog...

Bocsi, ha túl hosszú lettem.

2009. aug. 20. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!