Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bejáratós Simsonba milyen...

Bejáratós Simsonba milyen motorolajat használjak?

Figyelt kérdés

Vettem, egy új hengert motoromra, 60-as széria henger, tehát semmi reszelés semmi, meg mza német dugattyút. Milyen olajjal érdemes bejáratni? Lehetőleg ne 3-4000-be kerülő olajakat mondjatok hanem valami olcsóbbat.

Ez jó lenne bele? [link]



#Simson #olaj #Agip #motorolaj #szintetikus #2T olaj #eni motorolaj #agip motorolaj
2012. dec. 28. 16:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
60%
Pénzt, meg energiát ölsz abba a régi vacakba, de az olajon már spórolsz? :O
2012. dec. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mind1 hogy milyen olajat raksz bele. Lényeg hogy szintetikus legyen.


Régen a sokkal rosszabb minőségű ásványi olajokkal is megfelelően bejáratták őket. De azért ha jót akarsz magadnak akkor ásványit nem raksz bele.

2012. dec. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

1. válaszoló:

nem mondom, hogy nem régi, de megfelelő használat mellett, a világból kivisz hiba nélkül. Egyébként igen az olajon is akarok spórolni. 1500-2000Ft-ért már lehet márkás olajakat venni(de azért nem értek annyira ehez ezért kérdeztem a véleményeteket). Meg nem is vennék széria Simsonba 4000ért olajat, mert fölöslegesnek tartom. Inkább veszek 2000-ért olajat meg 2000-ért még pluszba benzint.

2. válaszolónak köszönöm a választ :)

2012. dec. 28. 18:05
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Hy!

olcsobban 3000körül vannak de azokat sem ajánlom.

Én a repsol 2t fullszintetikus olajat ajánlom (nem egy olcsó),de sokkal jobb mint egy castrol 2t fullszintetik

Ami a lényeg akármilyen 2t olajat is nézegetsz érdemes fulszintetikusba megvenni.

Én azt mondom hogy ezzel ne spórolj, és vegyél bele ngk gyertyát is.

Üdv!

2012. dec. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Most nézem amit belinkeltél olajat.

ha tényleg fulszintetikus akkor ennyiért tuti megéri,viszont lehet hogy mínőségben silányabb mint a castrol,de attól függetlenül biztos jobb mint az arol 2t.

2012. dec. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

ngk gyertya...

Hol is gyártják manapság ilyen néven azt a szart? Hát nem ott ahol régen...

Régen jó minőségűek voltak az ngk gyertyák. aztán a gyár megszűnt. És máshol, valami szarnak adtak ilyen nevet. Aminek köszönhetően el is tudják adni...


4. válaszadó válaszát ebből lehet is minősíteni.


Szóval ngk-t véletlenül se vegyél.

2012. dec. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

manapság mi az amit nem RPC-ben gyártanak?

Elárulok egy titkot!

Az NGK még mindig jobb gyertyát árul mint a Bosch vagy a Brisk.Elárulom ezeket nem arra tervezték hogy egyszer vedd meg aztán életed végéig azt használjad.

De ha ennyire okosnak tartod magad akkor ved csak meg nyugodtan a többi szrt!

2012. dec. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Én ugyanazt az ngk-t használom több mint egy éve. Eddig nincs rá panaszom(kopp-kopp). Kétszer kellett takarítani, de ezen kívül semmi.

Egyébként köszönöm az eddigi válaszokat,

Nyugodtan jöhet több válasz, ne tartsátok magatokba, hogy ki mit ajánl ;)

2012. dec. 28. 20:56
 9/19 A kérdező kommentje:

Egyébként mindenki arra esküszik, ami neki bevállt. Nekem eddig az isolatorral pl nincsenek jó tapasztalataim, de nem volt azzal se rossz a motor, csak hamar tönkrementek. Brisk az olyan semleges, megy vele a motor, nincsenek vele bajok,

bosch-t eddig csak kölcsönbe kaptam, hogy haza tudjak menni(kb 15km) nem volt rossz de ennyi idő alatt nem tudtam levonni, hogy akkor jó vagy rossz gyertya :)

Viszont az ilyen OKO Power és társai gyertyákat messziről kerüljétek! :)

2012. dec. 28. 21:00
 10/19 anonim ***** válasza:

Hát az isolátor az minősíthetetlen. Ngk-ról is elég sok rosszat hallottam. Ezért írtam az előzőt(abban is sok a gyári hibás, és az olyan ami minden ok nélkül megadja magát)

Brisk és bosch gyertyák jobbak egy fokkal.(bár ezekben is akad hibás...)

2012. dec. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!