Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Izzítógyertya kiszerelés hogyan?

Izzítógyertya kiszerelés hogyan?

Figyelt kérdés
Valaki ,akinek személyes tapasztalata is van benne tud tippeket adni,hogy hogyan essek neki egy 10 éves motorból a soha ki nem cserélt izzítógyertyák cseréjének,hogy nagyon jó eséllyel ne törjön bele ? Sajnos az előző autómba sikerült beletörnöm egyet (az egy Renault Megane volt) - ez most egy 1.9 PDTDI motor lenne.

2012. dec. 29. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vannak különböző csavarlazító sprék. Használd őket.
2012. dec. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt a Renaultnál is használtam :D
2012. dec. 29. 15:24
 3/11 anonim ***** válasza:

Coca cola ...

Nem vicc ...

2012. dec. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A pd kocsikba nem annyira szokott beleszakadni , de egyet ajánhatok hogy üzemmeleg kocsinál szedd ki.

Nekem az egyik gyetya elég makacs volt crovával alig tudtak kiszedni mégsem szakadt bele, amugy meg az én kocsimba is a gyári volt de azok nagyon könnyen gond nélkül jött ki (ami szarul jött ki az nem gyári volt)

2012. dec. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Érdekes, nekem meg azt mondta szerelő, jéghideg motornál próbáljam kiszedni mert akkor talán nincs olyan hőtágulás izé.
2012. dec. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Király Sándor : visszatenni kell hideg motornál - az anyagkülönbségek miatt és szigorúan 15Nm nyomatékkal meghúzni , kiszedést nekem is meleg motornál javasolták - ettől függetlenül egy autószerelö fogja csinálni ,legalább nem magamra fogok köpködni,ha nem sikerül :) Kifizetem azt a pár ezrest - túl kritikus munka .


Köszönöm mindenkinek a válaszokat - és persze továbbra is várom a jó ötleteket.

2012. dec. 29. 20:23
 7/11 A kérdező kommentje:
Jelentem hibátlanul kijött mind a négy - és 3 rossz is volt belőle. Most már nincs füst inditás után és nagyon hideg motor mellett sem olyan kopogós a járása :)
2013. jan. 5. 13:08
 8/11 Főzős Laci ***** válasza:
26%
Ezzel ne próbálkozzon senki házilag,mert vagy beletöri,vagy ferde szögben hajtja be!Szakemberre bízzuk,aki már csinált olyet!!!!!!!!
2014. jún. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

A gyertyát anyagának szakítási határértékénél kisebb erővel szabad mindenkor lazítani!! -menet szerint utána kell nézni vagy egy gyertyát feláldozva szakítási próbát kell végezni, pl D10 35NM, de gyertyatípusonként van eltérés-

Én véleményem, hogy csak az szakítja be aki idióta, lehet jobb ha a tulaj rászánja az időt és anyagköltséget és maga cseréli.

I. Csavarlazítóval áztatni 24H -würth rost of max-

-A gyertya tövét előtte jól kitakarítani!!!-

II. Áztatás közben 2 alkalommal speci pneumatikus izzítógyertya kiszedővel lazítani úgy hogy befeszíted a krovaszárat -cucc:Ellient AT 1740-

III. 24h után maxra felmelegíted a motort + 5perc járás

IV. Fagyasztóban lehűtött -15C' szerszámmal (dugófej, krovaszár) elsőnek a pneus lazítóval lazítod 1 percig.

V. T krovaszárral ráfeszítesz a törési határérték alatt és bármilyen makacs a gyertya ki fog lazulni

VI. Meglazulás után megvárod míg lehűl a motor és lazító olaj segítségével érzéssel lazítva csavarod ki.

Hferi

2014. júl. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem 6 hengerből kettő nem akart kijönni, egy hét fújkálás után sikerült még egyet kiszedni. De van még egy, a szakítási nyomaték 50- 55 Nm között van az enyémnél. Én is ezt csináltam, mint a kolléga itt javasol, egy izzítón megmértem, medfig tekerhetem, satuba befogva a menetes részt, 5Nm- es lépcsőkkel felfele, 50Nm- nél még lekattant, 55- nél már nem a kulcs. Ott már letekeredett a gyertya feje.

Ergo, 50- ig jó vagyok. A gond ott van, h hiába fújom, a gyertya töve mellett van egy vízlevezető furat, ki is folyik az olaj nagy része. Ami marad, az a kenet tövénél marad. Légkulcsot még nem próbáltam, lehet minimum nyomatékon kicsit megveretem neki. Ki kellene jönnie. Most 50Nm en határozottan lakattanik, de majacs módon nem akar engedni.

2016. okt. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!