Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a megoldás? Eszi a...

Mi lehet a megoldás? Eszi a motor az olajat mit tegyek? (Pitbike)

Figyelt kérdés
Van egy pitbike-om Lifan 125 sajnos megeszi azt az olajmennyiséget amit öntök bele (bármennyi az) maximum 5 nap után mi lehet a baj és hogyan lehetne megcsinálni? Mit kell cserélni benne és kb. mennyibe kerül?

2012. dec. 29. 23:13
 1/3 anonim ***** válasza:

És a kis Pitbike-odnak(ez ugye négyütemű?)olyan kék füstje van hogy nem látsz mögötte semmit? Ha igen akkor kopott a dugú és a gyűrű,lehet megúszod egy gyűrűcserével, nem tudom annak a hengere nikasilos-e ha az akkor nem kell furatni.

Sok sikert hozzá

2012. dec. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy motorgenerál kell neki...

Olcsó az nem lesz. De vidd el egy szervizbe aztán ott megmondják hogy mennyibe fog fájni a dolog.

2012. dec. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért eszi az olajat mer a henger fala már nem egyenletes. Ez egy kopási folyamat. Esetleg még az lehet a baj hogy elkoptak a dugattyú gyűrűk és felszökik mellettük az olaj.

Esetleges gyúrúcserével lehet hogy még 12 szezonra orvosolható a baj. Ez relatíve nem nagy költség. De ha nagyon szét van kopva már a henger fala akkor újra fúratni kell. Akkor minimum új dugattyú +új gyűrű is kell hozzá mivel ngyobb átmérőjű lett a hely ahol a dugattyúd jár. +apróholmik.. Ezek ára tipustól függően változik.

De nem vagyok távgyógyító nem tudom biztosra megmondani. Az olaj fogyasztás növekedésénák ált 99% ban ez az oka.

2012. dec. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!