Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik aksit érdemes venni?...

Melyik aksit érdemes venni? Banner, Exide, Varta? Mit tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés
Most egy Starline aksi van a Puntómba de nem bírt csak 2 évet és cellazárlatos lett. Milyen aksit érdemes venni bele?

2012. dec. 31. 13:21
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Egyik sem rossz....

Meg tulajdonképp garancia van mindegyikre,........

Lehet trükközni a lejárta előtt :))

2012. dec. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%

Szia, én olasz autós vagyok, és saját tapasztalatomból írok.

Igaz Bravoval járom az utat de mivel a legtöbb Fiatba BOSCH elektronika van, ezért egy BOSCH akksival kommunikál a legjobban. És érdemes a generátorodtól maximum 10%-al nagyobb teljesítményűt venni. Figyelni kell ugye a jobb+ vagy a Bal + neked hova esik illetve a fizikai méretekre...

Véleményem szerint ha Puntód van tegyük fel 65Amperes generátor van benne..max 75-öset szabad beletenni afelett felesleges. :) És sokkal jobban figyelj az indítóáram nagyságára mert hidegben az a fontos. Olasz autó,hiddel kell neki az 540 EN hidegindító minimum...

Nekem 60-as generátor mellé 63Ah-ás BOSCH van S5 Silver 610 EN indíóval nagyon jól indít bármikor csak ajánlani tudom! Igaz 27 ezer de az még a gari után is akku marad vagy 1-2 évig.

De akkuvásárlás előtt még méresd be a generátorod töltését,a nyugalmi áramfelvételt, illetve az önindítómotorod teljesítményét, mert nem biztos hogy az akkud rossz! Sajnos tapasztalat!!

Ha meg ezeket meglépted, Vartát nagy ívben kerüld azt javaslom ahogy az Exide alsó kategóriáját is. Bannerek jók,igaz az én Bravomba csak 22 hónapig bírta utánna kipruccant. A gyári BOSCH bírta 5 évig!

Nahde hogy ne írjak egy regényt én mint olasz autó fan BOSCH-t szavazok annak a kis Puntónak :)

2012. dec. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Starline egyébként lényegében Varta akksi, csak a románoktól jön.. Úgyhogy kilőve (szerintem). Exide hát... ha megint két évre készülsz mehet.. Banner azért (is) jó mert külső méreteihez képest erősebbek, bírják a strapát nekem bejött, és ráadásul dízelt indítok vele csillaggarázsba.. De ez olyan mint a motorolaj vagy sok más.. kinek ez kinek az..
2012. dec. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Bocsi "2" válaszoló ...

De jót nevettem ......

Az elektronika nem fogja felismerni milyen aksiról kapja a tápot ...

De nyugodj meg a Bosch-t is csinálja boldog boldogtalan ..

2012. dec. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
26%

Nekem azt mondták a computer felismeri a BOSCH akkukat. Vagy nekem kamuztak vagy te nem tudod jól. Én nem vitázom,bízom a szakemberben ő csak nem mond baromságot. Bár ki tudjaa :) :) Nem?

Dee én a BOSCH-ban még nem csalódtam. BOSCH a gyertyám,a termosztát,vízhűtő,ventillátor,lambdaszonda,üz.anyag pumpa,pollenszűrő,vezérműszíj,szervó, meg minnnden ami létezik az BOSCH benne és nincs gond semmivel :)

2012. dec. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

"Nekem azt mondták a computer felismeri a BOSCH akkukat."

Akkor téged jól átbaszarintottak :)

2012. dec. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42%

Figy én se hittem el teljesen,dee mivel BOSCH benne a computer is...meg van benne akkuőr is így gondoltam hogy talán van benne vmi kis igazság amit mondhat a szerelő.

Nem érzem magam magam átverve, mert tavaly voltak itt -22 fokok reggelente majd lefagyott az orrom, az autó meg hibamentesen indult...Nincs vele gond pedig már egy éve lejárt a gari. Ja és a gondozásmentes címke sem mese vagy marketing mert volt mikor nyáron a 40 fokba ottahgytam a napon a gépháztetőn kb tojást tudtam volna sütni és az akku hiba nélkül indított...

Akkor te most az én helyembe átverve éreznéd magad ? :)

Jóó elismerem lehet hogy kicsit színezett a dolgokon,de sztem nem vert át a BOSCH akukkal :)

2012. dec. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

Nyugodj meg jó a Bosch aksid ...

Csak maga a Bosch kicsit túl van lihegve ...lenyomtam egyik szervízükbe 4 évet ....

és a kulisszák mögött röhejes egy kicsit.....

2012. dec. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Boschból is ki lehet fogni jót és szart. Előző autómban 8 évet bírt ki kétszeri feltöltéssel. Következő kocsimban egy év után dögledezett.

Én úgy látom, már az akksik sem a régik.

2012. dec. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudom hogy több éves a kérdés de örökzöld a téma. Egyik kollégám a Jászberényi Jász plasztikban dolgozott több mint 10 évig, az akkumulátor gyártósoron a szalagon balra haladó akkumulátorok Jász akku címkét kaptak, a jobbra haladókra Bosch matricákat ragasztottak. Lehet válogatni és véleményezni.
2021. jan. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!