Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kamionnal bizonyos esetekben...

Kamionnal bizonyos esetekben hogyan tolatnak a sofőrök?

Figyelt kérdés
Pl.hogyan tolatnak akkor amikor a szerelvény annyira meg van törve hogy nem látja a vontatmány egyik szélét?ilyenkor honnan tudja hogy az rész amelyik kívül esik a tükörből hogy hol van,vagy hogy nem megy neki valaminek?

2013. jan. 6. 19:40
1 2
 1/12 lexipadre ***** válasza:
73%
A kanyarodó tükörből lehet keveset látni,de sok kibe ugrálás,meg nézés,és főképp gyakorlat szükséges.Ja és nem árt ha segít vki.
2013. jan. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
A második pót úgy van megcsinálva, hogy amit még a lát a sofőr oda raknak egy jelölést és abból tudja, hogy mennyire lehet befordítani a szerelvényt. Sokat kell gyakorolni. Ezenkívül segítő személyzet is szükséges, ha a helyzet megkívánja.
2013. jan. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Illetve élesben nem biztos, hogy van jelölés, de nekünk a vizsgán volt felragasztva egy ilyen csík szikszalaggal, de a tükörből lehet látni, hogy milyen szögben áll az első pót a másikhoz képest.
2013. jan. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

"hogy milyen szögben áll az első pót a másikhoz képest."


Vagyis a második az elsőhöz képest javítom.* :D

Bocsi a külön postokért.

2013. jan. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 lexipadre ***** válasza:
73%
A nyerges vontató kamionról irtam az első választ.Ott nincs fel festve semmi
2013. jan. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

Igazából fejben követi az ember a mozgását a szerelvénynek, abból, hogy látja a tükörben, milyen szögben, helyzetben van a pót a gépeshez képest és maga az egész valami fix viszonyítási ponthoz.

Én pl. nem tudta rámpára állni egy nyerges+póttal egyik este, mikor nem volt viszonyítási pontom, mert tök sötét volt, és egyáltalán nem is ismertem az a logisztikai központot, ráadsául vigyázni kellett az elejével, mert egy fasor volt ott, felázott talajjal, amiben könnyen elsüllyedhetett volna az első tengely. A sofőr, aki vezette a kocsit, egész jól beállt. De hát neki ez a dolga, én csak utas voltam akkor, nem minden nap vezetek teherautót. Igaz, neki is álló helyzetben kellett tekernie a kormányt, amit én mindig kerülök.

Tehát a legfontosabb a gyakorlat és a minimális helyismeret, legalább annyi, hogy egyszer rápillanthatsz a fülkéből, h hova kell betolatni.

Amúgy elég csak igen kis szögben megtört szerelvény, hogy ne lásd a külső, hátsó sarkát a pótnak, nem kell ahhoz nagy kitérés.

2013. jan. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat,ment a zöld a mindenkinek.

Na hogy egyértelmű legyen a kérdés,ebben az esetben a pótkocsi jobb oldala nem látszik a tükörben,akkor mégis honnan lehet tudni hogy nincs ott semmi akadály(pl.ismeretlen,vagy szűk helyen)?

[link]

2013. jan. 6. 21:56
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
Előtte meg kell nézni, fejben ismerni kel a kocsi méreteit, és manőver közben egy látható ponthoz viszonyítani a nem látható részeket. Ha persze valaki belép a holttérbe, vagy behajt egy kis furgon pl. (mindenre láttam már példát) az nem szép dolognak számít egy logisztikai központban. Közúti forgalomban (mikor betolatsz egy kapubejáróba) tehát nem egy raktárban, pedig ezért jó egy segítő, aki "tereli" a gyalogosokat, megállítja a tolató sofőrt, ha kell, stb.
2013. jan. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Simán megszokod a szerelvény méreteit és kész. Egy idő után már rutinból megy, még a jobbra hátra tolatás is ( ott még kevesebbet látni ).
2013. jan. 7. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A nagy gépek sofőrjei,velem együtt 90% -ban ha megoldható mindig ,balra hátra tolat.És mig egyenes a szerelvény memóriázod a placott.És azért balra hátra ,mert akkor látod a baloldalát végig a szerelvénynek az ablakon keresztül hátranézve.és rászámítasz a sarkára 3-m ,hogy ott jár a másik sarka. De a nyergessel a legkönnyebb tolatni.Sok kolega /sofőr/ a nyergessel jól tolat ,de a pótossal meghal.
2013. febr. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!