Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízelautóknál az izzítás...

Dízelautóknál az izzítás akkor is működik amikor a műszerfalon már elaludt a jelzőlámpa de még nem indítóztam vagy csak a jelzőlámpa világításának idejéig működik?

Figyelt kérdés
2013. jan. 14. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen, van ami inditás után még szakaszosan izzit. Szóval ha kialszik a visszejelző, a gyertya ugyanúgy teszi a dolgát, hogy a megfelelő hömérsékletet előállitsa.
2013. jan. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lényegtelen is. A lényeg, hogy nagy hidegekben 2-3szor rakd rá és vedd le a gyújtást kb 10 másodpercre. Így tuti, hogy kényelmesen elindul.
2013. jan. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Általában addig izzít míg a visszajelző ég, (plusz 1-2 másodperc). Utána azért nem izzít mert ha csak rajta hagytad a gyújtást akkor le merítené az akkut. Ugye az izzítási időt a külső hőmérsékletet figyelembe véve kalkulálja ki az elektronika. Indítózás közben nem izzít mert kell minden szufla az indításhoz. Ha beindult utána még izzít (ez lehet 2-3 perc is) Pl a peugeot ,de ha 2000 f/perc fölé viszed a fordulatszámot akkor kikapcsolja az ízzítást míg alá nem esik (általában azért hidegen nem pörgetjük ennyire)
2013. jan. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Anno mértem egy Zafirát, az utána még 20mpig nyomta neki az áramot. Illetve beinditás után is kb annyi ideig, utána pedig szakaszosan.
2013. jan. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Régebbi előkamrás motoroknál 25-30 mp alatt old le a relé ..de lehet is hallani ..

Ha kivárod nem kell 3X 10 másodpercig b.....kodni vele :)

2013. jan. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Főzős Laci ***** válasza:
Így van,a kérdés második felében ott a válasz.Én rájöttem,hogy ha befejeződött az izzítás(elaludt a kis hullámjel),akkor azonnal gyorsan indítózni kell,és simán indul.Persze,egy 3-4 éves kocsinál ez nem fordul elő,de az enyém 12 éves.
2013. ápr. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!