Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 'Vizsgadrukk' ellen valami...

'Vizsgadrukk' ellen valami hatásos módszer?

Figyelt kérdés
Jövőhónap elején lesz a forgalmi vizsgám. Én egy nagyon izgulós típus vagyok, hajlamos vagyok 'túlizgulni' a helyzeteket! Amennyire ismerem magam, akár emiatt el is bukhatom a vizsgát. De azt tudom hogy ha higgadt, nyugodt tudnék maradni, akkor biztosan sikerülne. De így... idegességemben elkapkodnám a dolgokat, nem gondolnám végig a helyzeteket... Nem tudom, ez ellen lehetne-e valamit tenni. Jó, nyugodjak le, meg ne izguljak annyira... hát könnyű mondani de betartani annál nehezebb. :// Esetleg valami gyógyszer,vagy nyugtató.. ilyesmik segíthetnek?
2013. jan. 20. 22:29
 1/9 anonim ***** válasza:
24%

Ezt ajánlom


[link]


Én ebből csak 5 darabot használtam el forgalmi vizsgán és elsőre meglett.

2013. jan. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha bizonytalan vagy, hogy sikerülne-e, vegyél még pár gyakorlóórát. Nem érdemes vizsgázni amíg nem érzed ténylegesen biztonságosnak a közlekedést.


Az iskolával ellentétben itt egy véletlenül sikeres vizsga katasztrófához vezethet. Nagyon sokan természetesnek nézik a jogosítvány megszerzését és lenézik a közlekedést. Azt elfelejtik, hogy egy tonna feletti tömeget terelgetnek 50-90 km/h sebességgel...


Hoppá, ez kicsit off volt, de a lényeg: ha bizonytalan vagy, gyakoroljál még. Nem fog ártani (csak a pénztárcádnak).


Ezek után viszont már nem izgulhatsz vizsgán, mivel ez nem számonkérés, hanem ellenőrzés. Végig Te csinálod amit akarsz, az oktatód meg csak mondja mégis merre kéne menni. Ezt egyébként nem is kell követni, eltérhetsz a vizsga útvonalától, ha valami nem tetszik, csak hibapontot kapsz érte. Tehát: szép nyugodt tempóban kocsikázol egy ideig és meg is vagy. Közben elbeszélgethetsz a vizsgabiztossal, ha jó fej :)

2013. jan. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
#1: tudom, hogy csak viccelsz, de elég ízléstelen. Felkészületlen vezetők halálos baleseteket okozhatnak...
2013. jan. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, még mindenképpen veszek fel plusz órákat. Úgy fogok neki vágni a vizsgának hogy még pluszba 20 órát veszek fel. Vagy is összesen 50-et. Biztosra akarok menni... de ugye azt meg nem lehet.:9 Eddig a 38. óránál tartok. Még 12 hátra van a vizsgáig. Amúgy jól megy már a vezetés, csak egyetlen egy gyenge pontom van, az pedig a parkolás. Leginkább már csak ezeket fogjuk gyakorolni, mert azzal vagyok kicsit bajban. :/
2013. jan. 20. 22:49
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem viccelek. Jól mentek a dolgok és utáltam a BKV-t. Ennek közel 3 éve, sokat vezettem, külföldön is, de nem volt még koccanásom se. Nem ezen múlik. Én is csak egyszerüen izgulós típus voltam/vagyok.
2013. jan. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Értem, akkor viszont ne izguljál. 12 óra alatt bőven lesz idő megtanulni parkolni. Vizsgán úgysem mondják meg hol parkolj pontosan, keresel egy kényelmes helyet és ott megállsz. Érdemes lenne youtube-n videókat nézned parkolásról, van egy halom "tutorial" a témáról.
2013. jan. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Elsőnek üzenem én egy olyat se használtam el és zsebembe van a jogsi... Na most kettőnk közül ki tűnik a pancserabbnak? Biztos jó lehet a tudat hogy kenőpénzért lett jogsid.

Amúgy a kérdésre meg az a válaszom hogy vizsgadrukkra mit kell tenni hogy enni inni finomakat és levezetni azt a pár utcát. Aztán türelmesnek lenni figyelni a tükröket megpróbálni nem rángatni az autót. Ha ezeket betartod akkor nemigazán húznak meg. Meg nem szabadidegeskedni mert ha megbux mehetsz újra és nem lesz belepecsételve a bizonyítványodba se a jogsidba hogy buktál.

2013. jan. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én két hete vizsgáztam. Egész idő alatt jól vezettem, 30. óránál mentem a vizsgára. De a vizsga előtti 2 órában rosszul vezettem, sok hibával, így hát eléggé izgultam.

Nekem az segített, hogy megpróbáltam elképzelni az egészet úgy, mintha egy átlagos nap lenne. Nem könnyű elmagyarázni...

Szóval úgy fogtam fel, mintha lenne jogsim, és csak simán valamiért mennem kéne a városba valahova, közben beparkolni pár helyre. A vizsgabiztos, meg az oktató csak utasok voltak :D

2013. jan. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én a harmadik vizsgámat fogom holnap csinálni. Az első katasztrófa volt, egy tőlem bőven messze lévő autós rámdudált mögülem, ahogy párhuzamos jobbra parkolásból ki akartam menni az úttestre, leblokkoltam és bukta. A második tökéletesen ment egészen addig, amíg az y fordulatnál a tolatáskor kicsit később nyomtam féket, így felhatottam hátsó kerékkel a padkára... nagyon izgulós vagyok, ha most belegondolok, akkor is remeg kezem - lábam. Hát még vizsgahelyzetben. 3x14ezer vizsgadíj plusz 5 db plusz óra. A pénztárcám bánja, de basszus akkor is megcsinálom... kenőpénzzel kb annyit érnék el, hogy megkapom a jogsit, de később a stressz okozta figyelmetlenségből(ami megmarad, ha a tudásom amúgy sem elég ahhoz, hogy biztonsággal vezessek) olyan balesetet okoznék, ami nem csak az én egészségemet veszélyeztetné. Azt meg kissé nehéz lenne feldolgozni. Úgyhogy tanulópénz, ha így megy, akkor így megy.
2015. aug. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!