Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 106 1.1-ben gyenge a...

Peugeot 106 1.1-ben gyenge a fűtésem. Miért?

Figyelt kérdés
Már mindent megcsináltam rajta. Kitisztítottam a rendszert 3-szor is. Termosztátot is cseréltem. Egy ismerősöm azt mondta nézzem meg hány fokos a termosztátom mert hogy 89 fokosnak kell lennie. Nos az enyém csak 82. Lehet nagy különbség a 82 és 89 fokos termosztát között?
2013. jan. 29. 22:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Meddig megy fel a vízhőfokod?
2013. jan. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
nem elég meleg a hűtővized, nem melegszik fel eléggé a külső hideg levegő mire az autóba ér. nem hiszem, hogy a termosztát a fő ok, de biztos, hogy szerepe van benne. az a pár fok is számíthat.
2013. jan. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 szántóvető ***** válasza:
én fűtőradiátorra tippelnék.valamit mutatnia kéne a kocsidnak fűtés címszó alatt 70 fokos víznél is.
2013. jan. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Ha már eléri az üzemi hőfokot pontossan középen áll a mutatója. Annál feljebb még 130-nál sem ment. Ja! És úgy hogy 2/3 részét nikecel védi.
2013. jan. 29. 23:11
 5/21 anonim ***** válasza:
Termosztát tuti jó? Vízpumpa is? Hűtőtömítő nem volt benne esetleg?
2013. jan. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Hát megmondom az őszintét a vízpumpa nem volt cserélve de ha nem működne rendesen felforrna a víz nem? Tömítő volt benne de azóta már ahogy írtam 3× mosattam át. úgyhogy talán már kiment belőle. Megpróbálom majd egy másik termosztáttal aztán majd valami lesz.
2013. jan. 29. 23:54
 7/21 anonim ***** válasza:

Több mint valószínű hogy a tömítő szépen eltömte a fűtőradiátorod, gondolom nem úgy mostad át a rendszert hogy szétkaptad és kinyomattad belőle a szmötyit. Ezek a szarok ugyanis belekötnek, és a sima leengeded-feltöltö történettől nem fog kijönni belőle, magasnyomású mosó vagy mechanikai tisztítás (átdugsz rajta egy drótot) kell neki. Extrém esetben meg egy másik fűtőradiátor.


A vízpumpa más tészta,és így már nem is játszik, de az is halhat meg lassan, ha elérsz odáig cseréltesd ki, egyszer áll meg de az szar ügy lesz.

2013. jan. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Igazad lehet. Lehet kikapom a radiátort aztán kimosatom belőle a csuvát. Nagy meló a vízpumpa cseréje?
2013. jan. 30. 00:09
 9/21 anonim ***** válasza:
Eléggé, lejön a vezérműszíj is mivel az hajtja, ha nincs gyakorlatod ne nagyon próbálkozz vele otthon, könnyű elfokolni a vezérlést az meg az álmoskönyv szerint nem jó dolog, plusz gondolom nyomatékkulcsod sincs a csavarok lehúzásához.
2013. jan. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Majd elviszem szerelőhöz aztán beledobja. Gondolom nem egy fél napos dolog?
2013. jan. 30. 00:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!