Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek az f astráró...

Mi a véleményetek az f astráról? Melyik motor lenne a legjobb választás?

Figyelt kérdés

1 dízel a többi benzin


ilyenre gondoltam:


OPEL ASTRA F 1.7 D

költség: fogyasztás:



OPEL ASTRA F 1.6


költség: fogyasztás:


OPEL ASTRA F 1.4


költség: fogyasztás:



OPEL ASTRA F 1.8


költség: fogyasztás:



melyik eszi a legkevesebbet a fenntartás költségeihez mérten, melyiket éri megvenni



tudom, hogy a dízellel több baj is lehet, de ti mit tapasztaltok


az írjon akinek van tapasztalata is köszönöm



2013. febr. 9. 07:48
1 2
 1/13 anonim válasza:
na erre én is kiváncsi lennék
2013. febr. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%

Ha benzinest veszel, akkor én a helyedben a 8 szelepes változatot keresnem. Állítólag sokkal megbízhatóbb, és nem eszi olyan mértékben az olajat mint az ecotec motorok.



Ha diesel mellett maradsz, akkor kerüld el az opel saját diesel blokkjait. Szigorúan csak ISUZU dieselt szabad venni. És én 1.7 td-vel venném.


Fogyasztásban mindenképpen a diesellel jössz ki legjobban, és mind közül ez az egyik legmegbízhatóbb motor is. (ha ügyes vagy, kéz alól lehet bele üzemanyagot is venni 300-350 Ft/liter áron)

2013. febr. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem 1.6literes 8 szelepes benzines van. Fogyasztás átlagban kijön nekem kb7,5-7,8 literre de én rövid távokat megyek vele. De hosszútávon autópályán kihoztam belőle az 5,8-at. Ha odalépsz neki akkor megy és lehet vele előzgetni szépen. Március 24.-én lesz meg 8 éve és azóta csak szíjakat, olajakat, szűrőket, meg a kötelezőket cseréltem amiket mindenképp kell minden autón is cserélni. Persze mindenből a legjobbat kapta meg és ezt meg is hálálja és olajat egyáltalán nem eszi! Ezenkívül az 1.7 isuzu motorosak állítólag kivisznek a világból ha karbantartod, és keveset is esznek benzines pajtásaikhoz képest.
2013. febr. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
49%

2-es vagyok

Azt elfelejtettem odaírni, hogy nekem 1.7 td Isuzu motorral szerelt B vectrám van, aminek egy picit nagyobb a kasznija minta z F Astrának, és még ezzel sem ment a fogyasztásom 6.5 liter/100 km, és ez 90%-ban városi használat. Ha hosszabb útra megyek, akkor a fogyasztás közelebb van az 5 literhez mint a 6-hoz.

2013. febr. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mint előttem már leírták, benzinesből a 8 szelepesek a legmegbízhatóbbak, ezen belül az X14NZ és az X16SZR kódú motorok a legjobbak szerintem. Én nem osztom azt a véleményt, hogy az Isuzu motor annyival jobb lenne mint a német, illetve nem magával a motorral van bajom, hanem a körülötte lévő sallangokkal. Pl. a vákumpumpával egybeépített generátor javítása, komolyan leapaszthatja a pénztárcánkat. A lényeg az, hogy az Isuzu (X17DT) és a német (X17DTL) is jó lehet.
2013. febr. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 gomzoli ***** válasza:

Azért nem véletlen az sem, hogy az Opel saját dieselmotorja az F-Astrával együtt letűnt a színpadról, a G Astra már csak Isuzu-motorral volt kapható (mármint az 1,7-es).

Nekem F-Astra Sedan volt, a 60 lóerős, 8 szelepes 1,4-es benzinessel. Szerettem, mert megbízható volt, csendes, és takarékos (5,5 finoman, városon kívül- 8 literig, tisztán városban, nem finomkodva. Átlagosan 6,5-7 liternek mondanám). Ami kevésbé tetszett, hogy a 60 lóerő egyértelmű határokat szabott a temperamentumának (meg az enyémnek is). De nyugicsiga üzemmódban nagyon kellemesen lehetett vele haladni, autópályán simán tartható volt vele a 130-140-es utazótempó, csak előzgetni nem volt elég szufla benne.

2013. febr. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%
Az a véleményem az F Astráról, hogy már nagyon unom őket. Egyébként jó autók.
2013. febr. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kedves Zoli! Nézzél utána, az első szériás G Astrákat igenis szerelték 1.7-es német motorral (X17DTL) és szerintem semmivel sem problémásabb motor mint az Isuzu.
2013. febr. 10. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 gomzoli ***** válasza:

Lehet, hogy igazad van, ezért inkább így fogalmazok: a 90-es évek végéig volt az Opel-diesel is megtalálható, az ezredforduló után már csak az Isuzu. Konkrét évszámot nem tudok. Az azonban bizonyos, hogy kb.12-13 éve abbahagyták annak az 1,7-es Opel motornak a gyártását, és mert a GM-en belül az Isuzu tudja a legjobb dieselmotorokat gyártani, így a konszernen belüli forrásból megoldották az ellátást.

Egyébként az Opel 2 liter alatti dieselmotorjai közül egyik sem a sajátja! 1,3 cdti= Fiat, 1,7 cdti= Isuzu, 1,9cdti= Fiat.

2013. febr. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ebben viszont neked van igazad, 2000 után, már nincs német dízelmotor, csak a 2.0 ccm verzióban. De azért ezek a két literes dízelek nagyon jó konstrukciók!
2013. febr. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!