Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Continental WinterContact...

Continental WinterContact TS850 vs Michelin Alpin A4?

Figyelt kérdés

Ki melyiket javasolja. Érvek-ellenérvek?

185/65 R15 méretben 190-es merceseshez. Heti 100km körüli használat, cseregumi nélkül.


További gumikat is lehet javasolni, de ezek érdekelnek leginkább.



#A4 #Michelin #alpin #WinterContact #TS850
2013. febr. 11. 09:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Én mintázat alapján szoktam dönteni. A Continentalnak van olyan gumija, ami 30e Km után már simának néz ki. Tetű egy banda, 10 évig gyártották azt a szutykot, és sok új autóra került.
2013. febr. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 gomzoli ***** válasza:

[link]


Parancsolj. Bár ez a 2011-es évi téligumi-teszt, és a méret sem 185, hanem 195, de nagy vonalakban mindent elmond.

2013. febr. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Baszhatod a teszteket, ha egy guminak nem tetszik a mintázata. Szerintem komolyabb döntés ez attól, hogy a neten látatlanban kitaláljam, hogy melyik legyen.
2013. febr. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 gomzoli ***** válasza:
100%

Tudod mit, ezt magyarázd meg az ADAC mérnökeinek, akik a teszteket csinálják.

Nagy szakértő lehetsz, ha a legfontosabb befolyásoló tényező a szemedben az, hogy "tetsszen a mintázata".

2013. febr. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. febr. 12. 08:52
 6/9 anonim ***** válasza:
Most őszintén: te megvennél egy olyan gumit, ami újan 8 milis, és 5 milisen már teljesen simának látszik, mert kikopnak belőle a kisebb minták? Most ez csak egy példa, de van ilyen. Ezt a szempontot abszolút nem veszi figyelembe za Adac.
2013. febr. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 gomzoli ***** válasza:
Dehogynem veszi figyelembe! "Verschleiss" = elhasználódás, kopás címszóval is pontozzák a tesztelt gumikat, nézd csak meg a táblázatot! A pontozás így megy: 1: nagyon jó, 5: elfogadhatatlan.
2013. febr. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, azt pontozzák, hogy x km-en hány mm-t kopik a gumi. Ennek semmi köze, ahhoz, amit írtam. Az általam említett gumi pont nagyon jó pontszámot kapott ezen a teszten, mert kibír 80e Km körül, viszont 30e Km után már látszólag sima, mert a kisebb minták kikoptak belőle, csak a nagyok maradnak meg.
2013. febr. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 gomzoli ***** válasza:
100%

A Michelin Alpin jobb pontot kapott a kopásra (1,0= a legjobb, a Continental pedig 1,8), de vizes (Nass= 2,5) és havas (Schnee= 2,4) úton gyengébb, mint a Continental (2,0 ill. 1,9), valamint zajosabb (Gerausch) kissé. Ez arra utal, hogy a Michelin anyaga keményebb gumikeverékből készül.

Szerintem egy 60-70%-ban lehasznált guminál nem az a lényeg, hogy mennyire "szép" a megmaradt mintázat, hanem hogy tudja-e még azokat a tulajdonságokat produkálni, amik a biztonságos közlekedéshez szükségesek. És szerintem abban teljesen egyet fogunk érteni, hogy egyetlen olyan téligumi sem létezik, ami 3-4 mm-nyi maradék mintázattal még jól működne. De ha abból indulunk ki, hogy egy átlag autós egy téli szezon alatt kb. 7-8 ezer Km-t megy, akkor az a szett gumi kitart neki simán 5 évet, míg lekopik 4 mm-esre. Ennyi idősen meg amúgy sem ajánlatos egy gumit tovább használni.

2013. febr. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!