Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik jobb és miért? A...

Melyik jobb és miért? A vezérmű lánc vagy szíj? Melyik tart tovább?

Figyelt kérdés
2013. febr. 14. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Lánc tovább tart, cserébe drágább és hangosabb
2013. febr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A vezérműláncot tartósabbnak mondják. Egyébként az is: sokkal tovább elmegy csere nélkül, de nem csak azért, mert annyival masszívabb a szíjnál. A lánc is ugyanúgy megnyúlik, elmegy a vezérlés, csak ha elfelejtik lecserélni, nem szakad el. De ha időben cseréled a szíjat, azzal sincs gond, kellően megbízható. Cserében pedig a láncnál csendesebb, könnyebb és olcsóbb.
2013. febr. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nincs olyan, hogy jobb. Kompromisszumot kell kötni, bármelyiket alkalmazza a gyár. Nyilván, ha egyik jobb lenne, mint a másik, csak az lenne elterjedt.
2013. febr. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Motor típistól is füghet a dolog
2013. febr. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Pontosan típus függő. Pld a Peugeot van olyan szíja ami 240 000-s km intervallum a csere ...vannak gyatra láncok pld Skoda ,Opel , 1.6-s Bmw motor (Peugeotba teszik) VW csoport láncos harcosai ....stb
2013. febr. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A lánc nyúlik, hangja is változik, észre lehet venni ha valami baj van vele, szerintem ez pozitívum.

Éveket, állhat a bolt polcán, és utána használható egy autóban, a szíjról ezt nem lehet elmondani. A szíj nem ad visszajelzést, hogy hogy, s mint van, és nem nyúlik, hanem se szó, se beszéd elszakad, ezért szigorúan be kell tartani a csereperiódust, használtan vásárolt autónál első, hogy ezt cserélni....

2013. febr. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem VW van és lánc. Persze mivel TDI dízel ezért nem is hallani a kabinba a láncot.. Szóval ettől nem válnék meg
2015. okt. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Fogaskerék a legjobb, ezt követi a lánc és a szíj.


[link]

2018. jan. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 mr.Joe 093 válasza:

Én karosszerialakatos és autószerelő ként nyilatkozom. Mazda van ez sajnos szíjjal. Hozzá kell tenni h mióta megvan (2 éve) nem nyúltam a motorhoz 1 db olaj szeret meg 4 gyertyakabelt leszámítva. Csak hajtom a kocsit. A fene se tudja mikor volt szíjjal csere benne. Mikor volt egyáltalán hozzá nyilván de megy teszi a dolgát. Kollégám 8 év után cserélt vezermuszijjat ( 1.3 Swift) szóval na...

a láncot jobb szeretem mert biztonságosabb elszakadás szempontból ki nem szarja le ha hangos de megy? Legalább jelzi h ott van és teszi a dolgát.


Ja amúgy hozzá teszem a kocsim teljes felújításra vár így már csak ezért sem cserélem. Úgy is lessz csak ki tudja mikor ha még elszakadt legalább szánom kell rá időt h megcsináljam.

2018. márc. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!