Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Focus 1.6 TDCI (109 LE)...

Ford Focus 1.6 TDCI (109 LE) vagy Opel Astra 1.7 CDTI (110 LE) a jobb?

Figyelt kérdés
2009-es mindkettő.
2013. febr. 24. 12:28
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Ha jól tippelek akkor az opelben isuzu motor van. Ha igen, akkor én már nem is gondolkodnék abban hogy a ford-ot vegyek.
2013. febr. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Opel szerintem.
2013. febr. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Ford Focus.Motorikusan,útfekvésben,vezetési élményben sokkal jobb.A design emberét válogatja,szerintem itt az Opel szebb.Ez az Isuzu motoros mítosz pedig csak részben igaz.Jobb,sokkal jobb és eltaláltabb,mint az Opel által fejlesztett motorok,de azért más konszernek motorjaihoz képest semmi extra.Tessék egy kis olvasnivaló: [link] Itt találsz véleményt is a 2O1O-es Isuzu motorról is.
2013. febr. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
5%
Ennyiért ugyanilyen állapotú Lagunát lehet kapni, ami ugyanilyen megbízható, tehát egyik sem.
2013. febr. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 gomzoli ***** válasza:
53%

A Ford 1,6-os dieselmotorja a Peugeot-Citroen (PSA) fejlesztése, 1,6 HDI néven ugyanez található a franciákban.

Az Opel 1,7 CDTI-je pedig valóban az Isuzu motorja.

Elfogult vagyok, én az Isuzu motor miatt az Opelt venném. Ugyanis most is az van. Én nem érzem se gyengének, se lefulladásra hajlamosnak, se elavultnak, pedig az enyém még 2005-ből való, 101 lóerős. 210 ezer Km után sem füstöl, zöldkártyán a határérték (EU4) negyedének megfelelő értékeket produkál, és a 8 év során ezt a hibalistát produkálta:

-1 db. izzítógyertya csere (12 ezer Ft)

-2 alkalommal termosztát csere (kb. 10 ezer Ft)

-hátsó kipufogódob csere (26 ezer Ft-utángyártott)

-jobb első gömbfej csere, és a stabilizátorpálcák (kb. 20-25 ezer Ft)

-szélvédő csere (kavicsfelverődés miatt)

Ennyi. Természetesen a szokásos kopó alkatrészeket (fék, lengéscsillapító, vezérlés, generátor-ékszíj szett, stb.) nem sorolom, mert azt minden autóban cserélni kell.

Azt hiszem, ez 8 év, és 210 ezer km mellett önmagáért beszél. A fogyasztás (Combo Tour-ról van szó) átlagosan 5,5-6,5 literig terjed, az én stílusomban.

Az öcsémnek 1,6 HDi motoros Partnere van, ugyanaz a motor, mint a Fordban, de még 90 lóerővel. Igaz, hogy az egész kocsi sz@r, de a motorjával ő is elégedett. Kb. fél literrel fogyaszt kevesebbet az ő kocsija az enyémnél, igaz könnyebb is 150 kilóval.

2013. febr. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 viktorvarga ***** válasza:
29%
motorikusan az isuzu lehet jobb.de amugymeg mindenben a ford.
2013. márc. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Nem tudom hogy mennyire vagytok képbe az autókkal kapcsolatban meg a motorokkal kapcsolatban de eléggé elvagytok veszve a fekete erdőben a Ford TDCI motorja valóban Peugeot motor de nagyon jó motor főleg ha időben van szervizeltetve semmi baja sem lesz ugyanúgy mint általában a dizeleknek. a másik pedig hogy az Opelek CDTI motorjai pedig 100% Fiat fejlesztésűek és nem pedig Isuzu motorok isuzu motorok a régi DTI_vel jelölt motorok voltak és azokból is a régi évjárat 2003-2004 ig!
2014. jún. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Annyiban talán hogy igazatok van hogy az Isuzu motor továbbfejlesztett változatasi de másfél évtized után és a fiat fejlesztése!
2014. jún. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire vagy képben az autókkal motorokkal kapcsolatban, de az 1.7cdti-nek pont semmi köze nincs az olaszokhoz.

1.3, 1.9 olasz, az 1.7 nem.

2014. jún. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 gomzoli ***** válasza:

Sajnos mellélőttél, mert az 1,7-es az eredeti Isuzu (ha hihetek az Opelom könyvének... "Hersteller des Antriebes: Isuzu" magyarul: "a hajtómű gyártója: Isuzu")

És nem DTI-ről, hanem CDTI-ről beszélünk... Ugyanezt a motort kapta egy időben a Honda Civic is.

A kis 1,3-as és az 1,9-es az olasz JTD motor, valóban.

A Fiatnak a 90-es évek óta tudtommal nincs 1,7-es diesele (akkor még volt a Regatta-ban, és a Tipo-ban).

2014. jún. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!