Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes-e Rover személyautot...

Érdemes-e Rover személyautot vásárolni?

Figyelt kérdés
Egy Rover 75-ös személyauton gondolkodom és kiváncsi lennék hogy érdemes-e ilyen autot venni vagy nem esetleg ötleteket hogy milyen használtautot lenne hasonlo kategoribán vásárolni.
2009. szept. 14. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Én akit eddig ismertem és Rover-ja volt, mind csak szabadulni akart tőle. Állítólag nagyon bajos egy autó, sokat kell rá költeni.
2009. szept. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
igen az angolok csak teát tudnak főzni... de az én kedvencem is a rover 75 egyszerűen mert GYÖNYÖRŰ, de én csak akkor veszek ha sok pénzem lesz és ez kb a 3. autóm lesz. szóval ez még messze van, de én is utána fordulok az összes 75-nek bárhol is vagyok:-)
2009. szept. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
javaslom olvasgasd a totalcar.hu szájton a "népítélet" oldalakat! minden kérdésedre választ fogysz kapni.
2009. szept. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A 75-ös nagyon szép, igazi egyéniség, DE lakva ismeri meg az ember a másikat!

Szóval én csak akkor javaslom, ha mindent meg tudsz majd bocsájtani neki( meg a tervezőknek, meg azoknak akik összerakták..)

2009. szept. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Eszedbe ne jusson egy olyan pénztemetőbe feccölni egy raklap pénz aminek ráadásul a gyára se létezik már jóideje. Akkor már inkább Travant, izgalmakat attól is kaphatsz...
2009. szept. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

A Rover 75-ösök nagyon jó ár/érték arányban vannak, ezért érdemes foglalkozni vele, de azt nem szabad elfelejtni, hogy ezek az autók újonnan közel 10 millát kóstáltak, így az alkatrész árai is ennek megfelelőek = nem olcsók.


Az alkatrészellátása miatt egyébként egyáltalán nem kell aggódnod, ez teljesen független a gyártás leállításától, bármelyik nagyobb alkatrész áruházban te magad is megnézheted, hogy minden van hozzá, hiszen az alkatrészeket a mai napig gyártják, sőt kifejezetten Rover alkatrészekre szakosodott importőröket is találhatsz és akkor még a számtalan Rover bontóról nem is beszéltem. De az árak sehol sem olcsók!


Ami vásárlás szempontjából fontos: 1.8 literes motorral szerelt változatot véletlenül se vegyél, mert az a motor gyakorlatilag konstrukcióhibás, de egyébként sem feltétlenül szerencsés egy (felszereltségtől függően) közel 1,5 tonnás autó egy ekkora motorral.

Jó választás lehet a 2.0 diesel (ebből is inkább a CDTi) ami BMW motoros, vagy egy 2.5 V6 benzines. V6-os benzinesből létezik 2 literes változat is, ami viszont kicsit gyenge, de nem sokkal takarékosabb mint a 2.5-ös, így érdemesebb a nagyobbat venni, ha benzinest akarsz. Létezett még 4.6 literes V8-as változata is amiben Ford Mustang motor volt és hátsókerék hajtás, de nem valószínű, hogy ilyet találsz itthon és ha mégis, akkor is csillagászati áron.


Érdemes mindenképp 2000 utáni változatot keresni, mivel 2000 közepe táján sok apró javítást végeztek az autón, így ezek általában megbízhatóbbak is lettek. Ezeket egyébként onnan lehet biztosan felismerni, hogy az autó alján lévő csík már nem fekete, hanem színre fújt.


Maga az autó egyébként - minden ellenkező híresztelés ellenére - megbízható, kényelmes és nem utolsó sorban igen biztonságos (lásd EuroNCAP).


Érdemes még körülnézed az MG-Rover klub oldalán és fórumán is, ha konkrétabb vásárlási tanácsok érdekelnek.

2009. szept. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hali!Nekem nagyon tetszenek és ilyenem is van a rover 214-es,szép,masszív,nem rohad,jó a motorja,dinamikus,megbámulják az utcán,családba sok rover volt és soha semmi bajuk nem volt.Alkatrész is könnyen és olcsón beszerezhető,főleg a hondamotorosokhoz.Nem sokkal drágább hozzá az alkatrész mint pl. egy 1996-os peugeot 306-hoz.Viszont nem kell!A szüleimnek 10 évig volt egy roverük és soha semmi baja nem volt!Szuper autók,akinek van az el se akarja adni,azért hirdetnek keveset,meg persze azért is ,mert annyi van amennyi van,mert egy pár éve megszűnt a rover cégcsoport,de az autó attól nagyon szupi én csak dícsérni tudom.Ne higgyetek azoknak akik sok hülyeséget írnak,LEHET HOZZÁ ALKATRÉSZT KAPNI!!!RENGETEG HELYEN,DE MONDODM NEM KELL,MERT SOSINCS BAJA!HA VAN BAJA AZ ATULAJDONOS HIBÁJA MERT AZT NEM IRJA LE HOGY SZARRÁ HAJTJA?ÁRKON BOKRON KÖZLEKEDIK VELE?CSAK AZT ÍRJA LE HOGY EZ MEG AZ A BAJA,A KÖRÜLMÉNYT IS NÉZNI KÉNE NÉHA NAPJÁN...Nekem ez a véleményem!Rover Forever!!!
2012. márc. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!