Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a helyzet azokkal az...

Mi a helyzet azokkal az autósokkal (vannak szép számmal) akik egyszerre működtetik a nappali menetfényt és a tompítottat is? Vagy az utólagosan beszerelt xenon lámpával ami elvileg szabályokhoz van kötve pl. fényszórómosó megléte?

Figyelt kérdés
2013. márc. 19. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Tompítottat lehet használni, azzal nincsen is gond. A szabálytalan xenon viszont büntethető.
2013. márc. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tompított és a nappali menetfény egyszerre használatàra gondoltam
2013. márc. 19. 15:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem megszokásból kapcsolják be a tompítottat.
2013. márc. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A tompított működtetésekor a DRL-nek le KELL kapcsolnia. Azaz ha ilyet látsz, akkor az vagy nem DRL, hanem DPL (daytime position light, azaz helyzetjelző), vagy szabálytalanul van bekötve.
2013. aug. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem pl. olyan (utólag beépített) nappali menetfényem van, ami teljes fényerővel világít gyújtás ráadás után, de amint felkapcsolom a helyzetjelzőt (és a tompítottat), lehalványul és 50%-os fényerővel világít. Vagyis ilyenkor nem DRL-ként, hanem helyzetjelzőként funkcionál. Annyi az előírás, hogy a gyári első helyzetjelző izzókat ki kell venni, mert nem világíthat egyszerre kétféle helyzetjelző. (Az enyémhez adtak is műterhelést, ami a CAN BUS-os autóknál megakadályozza, hogy kiégett izzót jelezzenek).

Tehát szemből biztos sokan azt hiszik, hogy szabálytalanul kötöttem be, de nem.


Szabályos utólagos xenon gyakorlatilag nem fut az utakon, mert egy vagyonba kerül. (Projektoros fényszóró kell hozzá, maga a xenon szett, dinamikus magasságállító és ahogy írtad, mosó). Ezt legtöbben nem lépik meg a költségek miatt (többek között én sem).

2015. jún. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!