Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » S80 vagy W220 (2001-2004),...

S80 vagy W220 (2001-2004), melyiket olcsóbb fenntartani évi 50. 000 km mellett?

Figyelt kérdés

A legkisebb benyás motorok érdekelnek, nem vagyok cm3-vadász.


Inkább szervízköltségekre, alkatrészárakra vagyok kíváncsi, üzemanyagköltségekre nem.



2013. márc. 28. 01:49
 1/3 anonim ***** válasza:

:D


A W220 az S Mercedes, testvérem! Persze, hogy azt a drágább fenntartani.


Az S80-nak az E Mercedes az ellenfele, az S-el össze sem lehet hasonlítani.


Nekem W208 van, CLK


[link]


A fenntartása annyira nem vészes, mert azért messze nem egY S osztály, megbízható, de ha cserélni kell valamit, az jó drága. FÉkbetét, vezérlés, stb.


Na de egy S Merci.... Abba egy légrugó 300 ezer, ha az elszáll. Az már kicsit durvább.


A Volvo S80 messze nem ez a szint, az egy tök átlag autó. Ha az olcsóbb fenntartás a lényeg, a Volvo-t válaszd.


Minden más tekintetben az S Merci sokkal jobb.


De mint mondtam az S80-as Volvo-nak inkább az E Mercedes az ellenfele. Ezt W211 néven találod.


[link]


Ezt egy S-nél sokkal olcsóbb fenntartani, viszont sokkal jobb, mint egy Volvo S80. Bár a Mercedesnek alapból sajnos drágábbak az alkatrészei. Igaz van jó sok bontó. Tehát én azt mondanám, hogy Mercedes! Szerintem legjobb autók a világon!

2013. márc. 28. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
w220 rohad, lámpája opálosodik, légrugó bajok, futómű, klíma gondok... nagyon drága fenntartani, ne akarj bálnát, ha az olcsó fenntartás a szempont... de évi ötvenezerhez benzines igazi butaság, ahhoz diesel kell! "kis benyás" S80 meg bálnához NINCS. a legkisebb benzinmotor a mergához 3.2-es. s80-hoz meg a 2 lityós turbómotor ami szintén nagyon sokat fogyaszt, tehát pont a benzin fogja üríteni ennyi futásnál a pénztárcát... benzin az évi max 15-20 ezerig gazdaságos.
2013. márc. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ok, köszönöm a válaszokat!


Mennyi egy S80 dízel évi fenntartása 50k futás mellett? Illetve mennyi a turbó, lendkerék, stb. csere, ha épp nálam mennek ezek tönkre?


Körülbelüli árak érdekelnek, nem kell egzakt összeg.


Csak írja már meg valaki! :)

2013. márc. 28. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!