Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Arcoskodás középiskolába...

Arcoskodás középiskolába kocsival járni?

Figyelt kérdés

Szerintem nem. De van 1-2 osztálytársam, akik nem kedvelnek(mert én nem vagyok ez a ivós, cigizős, partizós gyerek, szóval nem az Ő társaságuk vagyok...) és kb. kiröhögnek, hogy kocsival járok suliba.

Szoktam hallani, hogy "háhá, hogy kaphatott ez jogsit? Szerintem még az oktatóját is lefizette! Ennek jogsit Jézusom! Ez vezet?! Itt valami csoda történhetett!

Ezt röhögik egymás között, hallom is, néha, meg mások is mondják, hogy téma vagyok náluk.


De most mi ezzel a bajuk? Nem driftelve állok be a suli elé, nagy vigyorral az arcomon, és röhögve megyek el mellettük, miközben lóbálom a slusszkulcsom... Nem is az én kocsim, apámé egy Suzuki, nem egy 3 as vadi új BMW... Még azt se lehet mondani, hogy dúsgazdag ficsúr vagyok.

Az egyik köztük a nagyszájú aki a hangoztató. Ő ha egyedül volt, és ment a megálló fele, én meg beültem a kocsiba, láttam, hogy ilyen lenézéssel, utálattal néz rám, és megy tovább.

Ezek szerint az a bajuk, hogy én nem nyomorgok a buszon mint ők?

És ez most arcoskodás? Mert másoktól nem hallom, hogy "kocsival jársz suliba? Mekkora sznob vagy!"

Csak tőlük hallom, hogy foglalkoznak ezzel.

Nekik miért baj?



2013. ápr. 11. 12:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy kezeled. Pl van egy gyerek nálunk. ő bejön ledobja az asztalra a sluszkulcsot meg örökké hangoztatja h kocsival jár, van olyan is akiről nem ismtudjuk hogy azzal jött e ma vagy sem. Ha nem keménykedsz vele nem arcoskodás nálunk vagy 10en is szoktak néha azzal jönni.
2013. ápr. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%
Csak irigyek, és így kompenzálnak. Egyébként az én véleményem hogy pazarlás kocsival járni hacsak nem laksz tanyán 5 km-re a buszmegállótól, ugyanis diákbérlettel tuti jóval kevesebbe kerülne a szüleidnek az ingázásod. Ez csak az én véleményem, természetesen nem ismerem a körülményeidet.
2013. ápr. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%
Kis köcsögök, nem kell velük foglalkozni :)
2013. ápr. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Jó, nem a világ végén lakok, de ha a szüleim megengedik. Nem én kértem, ők ajánlották fel. A megállóig a séta lenne 56 perc oda-vissza.


És nem keménykedek a kocsival. Nem hangoztattam, hogy "háh, kocsival jöttem huhu!!"

Ezért nem értem a helyzetet.

2013. ápr. 11. 12:51
 5/17 anonim ***** válasza:
46%

A megoldás:

[link]

2013. ápr. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Mi, 56 perc a megálló? Hülye vagyok! Szóval kb fél óra séta a megálló oda-vissza és a maradék mfél óra beérni Budapestre busszal. És ott még 2x kell átszálnom, ami megint olyan fél óra mire beérek a suliba...
2013. ápr. 11. 12:56
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük ez az irigység. A nagy szájú meg azt akarta h. vidd el! Mivel nem vagy "menő" mint ők,nem vagy tucat gyártmány mint ők,hanem különbözöl tőlük azért csinálják. Amennyiben nem foglalkozol velük/látják hogy nem idegesít abbahagyják,ha mégsem akkor mondjad nekik nyugodtan : - Találjanak ki valami újat ,mert ez más unalmas.
2013. ápr. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
28%

Nem arcoskodásnak, inkább feleslegesnek mondanám. Egy tininek nem kell bevásárolnia, nem kell csekkekkel postára rohangálnia, egyéb ügyeket intéznie, munkájából kifolyólag napközben gyorsan eljutni egyik helyről a másikra. Egy középsulis elmegy a suliba, esetleg utána szakkörre/különórára/edzésre akármire, vagy csak elmegy egyet bandázni, és utána hazamegy. Ehhez szerintem nem kel autó.

Ráadásul a saját életedet is megnehezíted vele, mert a legtöbbnek nincsen autója, szóval ha beültök suli után valahova, akkor neked parkolóhelyet kell keresned, parkolójegyet fizetned. Ők meg csak odasétálnak és leülnek:)


Persze ha egy kisebb településről jársz be a egy nagyobba és délután mondjuk 2kor van tanítás vége, buszod pedig 5kor indul haza, plusz a szülők is tudják nélkülözni a kocsit és még a benzint is hajlandóak neked fizetni, akkor miért ne?

Bár ebben a helyzetben fent említett dolgokat én biztos rád bíznám. Minden nap kapnál egy tennivaló listát (bevásárlás, egyebek), és azt el kellene végezned. Elvégre ha a kocsikázáshoz nagyfiú vagy, akkor vállalhatsz egy kicsit több részt a családi elintézendőkből is.

2013. ápr. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Postára én szoktam járni. :)
2013. ápr. 11. 13:00
 10/17 anonim ***** válasza:
68%
Ja, tehát összesen 2,25 óra beérned a suliba? Az szép, 8 órás kezdéshez legkésőbb fél6kor el kell indulonod, amihez mondjuk legalább 5kor kell kelni. Nem kibírhatatlan, de ha a szüleid megtehetik (benzin), akkor miért ne?
2013. ápr. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!