Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kb mennyi összeget kell hogy...

Kb mennyi összeget kell hogy szánjak motoros felszerelésre?

Figyelt kérdés
Most fogom elkezdeni a jogsit. A1est kezdem majd. Szeretnék minden fontosabb védőfelszerelést megvenni mert anyám csak úgy engedi:D Szóval kb mennyut szánjak rá? Van kb 400ezrem a jogsira motorra és felszerelésre, a jogsi lesz 70körül. Eddig semmi felszerelésem nincs szóval minden kell. Használt cuccokat nem szivesen hordok szóval új kéne. Mennyibe kerül egy ilyen komplet kb?
2013. ápr. 12. 16:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nadrág-kabát együttes kb 30e-től a csillagos égig, jobb minőségű sisak is 40 körül kezdődik, kesztyű 15e-től kb csizma is olyan 30tól
2013. ápr. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nehéz ezt így megmondani.

400-ad van.

70 a jogsi - marad 330.

120 mondjuk a motor (és akkor igencsak az aljáról válaszotttál) - marad 210.


Az jó hír: bőven elég lesz ruhára.

Mármint, valamilyen ruhára.


Azt, hogy mennyit ér meg a biztonságod, nehéz megmondani. Van sisak 30-ért is meg 100-ért is.

Van ruha 50-ért is, meg van ruha 400-ért is. Nem kell mondani, hogy ég és föld a különbség.


Szóval ki fogsz jönni a pénzedből, de mindennek inkább az alja-közepe lesz, ez rád van bízva.

2013. ápr. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
125-ös motorra nem kellenek a legdrágább cuccok. Tehát kb 100.000 forintból kihozható a felszerelés. Inkább a motorra költsél többet, mert ha veszel olcsón egy sz*rt, akkor hiába van drága védőcuccod, ha a motor sosem megy.
2013. ápr. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

hát azért motorra kicsit több kell mint 120...

átiratás stb

De annyiból veszek motort amennyi marad, inkámm veszek jobb ruhát és csak később motort és még spórolok rá addig valami simsonnal eljárok :D

2013. ápr. 12. 17:05
 5/14 A kérdező kommentje:
Meg a száguldást se kedvelem annyira nem is arra kell inkább a chopperes stílus jön be de 125-ös choppert nem veszek majd ha meglesz a korlátlan. Valami etz szerűre gondoltam az elég olcsó meg amennyire tudom jó is.
2013. ápr. 12. 17:07
 6/14 anonim ***** válasza:

Hy!

Védőfelszerelés:Új gerincvédő a lidliben 10-alatt veszel és egész hátas,és ahogy néztem nem olyan rossz mínőség.

Én nem tagadom sok pénzem ilyenekre nem volt így mentem katonai boltba és vettem magamnak taktikai térvédőt és könyökvédőt(összesen 5000ft).Ami nagyon fontos az a jó bakancs,10-20 körül már láttam korrekteket,ha meg nagyon drágák vannak akkor katonai bolba azt is vehetsz :)

A jó bukó és sokat számít,Én ebből lidliset használok,azt kell hogy írjam hogy elégedett vagyok vele és a mínőségével is és csak 15 ezer.A kesztyűnél meg vagy veszel normálisat vagy sima bőr kesztyű és kész.

azért kérdezd meg a sulinál hogy milyen felszereléseket fogadnak el.Amúgy ezek a felszerelések nagyon sokat számítanak mert tényleg ha történik akármi,még akkor is ha profi vezető vagy simán elcsapnak hátulról,vagy kikanyarodnak eléd stb stb,na az a lényeg hogy ezek a védőeszközök az életedet mentik meg.

2013. ápr. 13. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Etz jó választás!

Ha tudsz akkor elektronikus gyújtásosat vegyél,és érdemes gyári állapotú gépet venni,kb 100-ból egy kijön egy jobb állapotú kevés kilóméterrel.kb50-net tegyél félre csak az átiratásra,és miután megvetted,gyere Te is túrázni !

[link]

2013. ápr. 13. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A katonai bolt nagyon jó ötlet, egyébként is imádom a katonai cuccokat...

És köszönöm az invitálást is a túrára remélem a közeljövőben már veletek tarthatok...

2013. ápr. 13. 07:52
 9/14 anonim ***** válasza:

Én egy 100-ast félretennék rá, biztos ami biztos. Motort vehetsz pár év alatt többet is, de egy jó szerkó kihúzza 4-5 esztendejig vagy még tovább (már ha nem napi szinten használod).

Bukó: 30-40

Motoros cipő/csizma: 25

Kesztyű: 10

Ennyi biztosan benne lesz, de ajánlott e fölött is vásárolni felszerelést - ha nincsen valami jól védő bőrkabátod, legalább egy endúrós-dzsekit érdemes beszerezni (20), nadrágból sokan csak egy vastagabb farmert ajálnanak, de hosszú távon szerintem elkerülhetetlen a vásárlása. Nyak- és térdvédővel, hideg időre motoros maszkkal, túázásra motoroshátizsákkal lehet bővíteni a sort ízlés szerint, de ami fontos, hogy ne vegyél fel magadra mindenféle mennyiségű és minőségű dolgot: csak annyit és olyat amiben jól érzed magad motorozás közben. A fentebb említett katonai surranóval kapcsolatban én például elég szkeptikus vagyok: ha ránézel egy motoros túracipőre (pl.: [link] ), rögtön láthatod, hogy a lábfej mozgathatósága legalább olyan fontos mint a védelme. Én elég nehezen tudnám elképzelni, hogy egy 3-4 órás út alatt valakinek ne törje be a lábát váltásoknál az MH-bakancs - sajnos nem erre van kitalálva.

2013. ápr. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hát acélbetétes bakancsom van, szóval kipróbálom, ha beválik, nem töri fel a lábam akkor spórolok 30-at ha lesz annyi fölös pénzem veszek normálisabbat...
2013. ápr. 13. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!