Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valóban az F1-es autók a...

Valóban az F1-es autók a leggyorsabbak? Mármint úgy értem hogy egy adott pályán? Szerintem ez attól is függ, mennyi kanyar található rajta. Vagy rosszul gondolom?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 21. 11:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
F1-pályákon, F1-szabályok szerint (300 km-es verseny) az F1-autók a leggyorsabbak. Egyébként nem biztos. Például gyorsulási versenyen csúnyán el lehet őket verni egy erre épített dragsterrel és mondjuk a Le Mans-i 24 óráson is eléggé gyengén végeznének, ha elindulhatnának. Pedig az hasonló pálya, mint amin ők versenyeznek, de az F1-autókat 300 km-es távra optimalizálták, a fogyasztásuk ennek megfelelő. Nagyon valószínű, hogy egy több ezer km-es, 24 órás futamon már nem lennének célszerűek. Meg mondjuk lámpa sincs rajtuk.
2013. ápr. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Talán egy oválpályán találhatsz náluk gyorsabbat, de pl egy hungaroring karakterisztikájú pályán aligha van náluk gyorsabb. Persze lehetne építeni gyorsabbat, mondjuk ha az f1-es kaszniba 1500 le-ős motort tennél.
2013. ápr. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
A Forma 1 pályán valószínűleg az F1-es autók, hiszen arra lettek tervezve, bár hamar lehetne olyan autót gyártani, amelyikben kizárólag a sebesség lenne a lényeg. Minél laposabbnak, szélesebbnek és teljesítményorientáltnak kellene lennie, de ezeket a Forma 1 szabályai nem engedik.
2013. ápr. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Értem az eddigi érveket.

Tegyük fel hogy a Bp-Debrecen távot,üres autópályán képes lenne bármilyen autó gyorsabban teljesíteni?

2013. ápr. 21. 11:49
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

# 1

Ilyen hozzáállással az én B vectrám is gyorsabb a hungaroringen, mert az enyém még 300 000 km után is megy, az f1-es meg 1000 km után megáll. Szerintem az a legegyszerűbb ha 1 kör megtételére szükséges időt nézzük.

Úgy a jelenleg versenyben lévő autók közü az f1 a leggyorsabb. Közülük is remélem Kimi Raikkönen lesz a befutó.☺

2013. ápr. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Egyenes szakaszon még utcai autóban is találni olyat ami talán lenyomná az f1-est. Az f1 arról szól hogy a kanyarokban is gyorsnak kell lenni, nemcsak az egyenesben.
2013. ápr. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
A Bp-Debrecen táv mindössze 220 km,ennyit max. 1 gumicserével teljesíteni tudna egy F1-es autó is.
2013. ápr. 21. 11:52
 8/19 A kérdező kommentje:

Szóval minél több a kanyar egy adott távon belül,azzal arányosan nőne az F1-es esélye.

Valahogy így kell elképzelni,ugye?

2013. ápr. 21. 11:54
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy egy Bugatti Veyron megalázná a Forma 1-es autókat a Bp-Debrecen távon, bár ezt még vizsgálni kéne. Az szinte biztos, hogy egy F1-es autó nem bírná a 4-es út kátyúit :)
2013. ápr. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nincsenek kanyarok akkor az egyenes szakaszra is be lehet állítani az f1-es kocsit úgy hogy csak a Dragsterektől kapna ki, mivel a lóerő/súly arányuk nagyon jó.
2013. ápr. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!