Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata váltós 10 éves Volvo...

Szőke László kérdése:

Automata váltós 10 éves Volvo S80-om van. Ma otthagyott, előre nem viszi a motor, hátra igen. Mi a baj?

Figyelt kérdés

#váltó #Volvo S80 #előre nem megy
2013. ápr. 25. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Megkergült az automata váltó. Irány a szerviz.
2013. ápr. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Még anno az oktatómnak volt ilyen gondja az E Mercijén. Hátra menetnél hiába mozgattuk a váltót, nem ment előre az autó. Ő aláfeküdt ilyenkor és átrakta kézzel. De aztán már így se ment. Tiednél is ilyesmi lehet, az automata váltó érzékenyebb, de nem kell rögtön megijedni, juttasd el szervizbe.
2013. ápr. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ugyan ez a baj volt az én volvommal is. S80 T6 Geartronic. Hátra tökéletesen megy,D-ben meg se mozdul,ha manuálisan berakod 3-ba akkor nagy nehezen elindul.Ezt nem tudod kézzel átrakosgatni alulról mert nem egy 20 éves lada. Megpróbálhatod a következőket(váltóolaj szint ellenőrzés vagy electronika),de valószínű,hogy komolyabb a probléma.2 megoldás van:az egyik a váltó felújítás,ezt 3-400ezer ft-ért tudod megcsináltatni,de erre kapsz garanciát is és valószínű,hogy 150-200ezret le tudsz vele menni megint.Én ezt ajánlom.A másik,hogy veszel 100.000-ért egy használt váltót,de lehet hogy pár ezer km után az is megadja magát.Nem írtad hogy milyen váltó van benne,de ha a geartronicos autómata,akkor próbálj meg 3-asban indulni.Ha úgy viszi az autót,akkor valószínűleg az a hiba amit írtam.Én jövő héten viszem felújítatni a váltómat,ha ez a megoldás érdekel,akkor megadom a szerelő elérhetőségét.
2013. ápr. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítőkészségeteket. A kocsim GM (General Motors) váltóval van szerelve. A sebváltós címét megköszönném.
2013. ápr. 27. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!