Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tegyek? Milyen költésgekre...

Mit tegyek? Milyen költésgekre számíthatok? Nagyjából mekkora bírságra? Mennyire segít, ha íratok mással adásvételit, hogy átveszi tőlem az autót? Szóval milyen költségekkel kell szembenéznem?

Figyelt kérdés
Milyen költésgekre számíthatok? Nagyjából mekkora bírságra? Mennyire segít, ha íratok mással adásvételit, hogy átveszi tőlem az autót? Szóval milyen költségekkel kell szembenéznem.Fiatal vagyok, és senki nem ad nekem segítséget átírás téren.1 éve körülbelül vettem egy régi autót, és nem irattam át azóta, de eladtam adásvételi nélkül, és elvitték a rendszámot és a papírjait. Most küldtek levelet, hogy fáradjak be, mert lekell adnom. Voltam bent mondtam, hogy nincs meg. Azt mondták, hogy átírást kell kifizetnem.

2013. ápr. 30. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem az a baj, hogy fiatal vagy, hanem hogy felelőtlen is...


Az autót a megvásárlást követő 15 napon belül kötelező átírni. Eladni pedig nem szabad csak úgy, mindenféle papír nélkül.


Ha szerencséd van, akkor csak egy átírást kell kifizetned, ez mondjuk egy ezerkettes Ladára kb. 50000 forint lenne. De autó és papírok nélkül ez elég érdekes mutatvány lesz.

2013. máj. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos így útólag már sikerült ràjönnöm. Az nem segítene, ha írnék valakivel egy adásvételit az autóról?
2013. máj. 2. 19:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Háááát... Meg lehet próbálni trükközni. Na de kivel írsz? Nem találsz olyan madarat, aki egy ki tudja hol lévő autóról írna veled papírt. Esetleg egy hajléktalan pár palack borért. Vagy egy fiktív külföldi személy (lehetőleg EU-n kívüli).


Akinek eladtad az vajon merre járhat és mit csinálhat? Csaknem cigóknak adtad oda a kocsit?

2013. máj. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De, lenne olyan ember. Csak attól tartok, hogy attól még nekem kell fizetnem az átírást, és a bírságokat akkor fölösleges lenne. Szerintem lehúzhatták a vasba.
2013. máj. 3. 08:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Végülis megpróbálhatod, veszteni nem nagyon veszthetsz semmit. Mondjuk aki megveszi, az annál inkább - mert utána őt fogják ugyanúgy "szekálni", mint most téged.
2013. máj. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!