Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan tudom hogy kopott a...

Honnan tudom hogy kopott a variátorszíj? (ROBOGÓ)

Figyelt kérdés

A szervizkönyv utasításai szerint, 14000 km-nél szétszedtem a variátort és a kuplungot a Honda robogómon. A variátorgörgők kopása szemmel látható, azt cserélem, de a variátorszíj kopása se nem látható, tolómérővel sem tudok semmilyen kopást (szélesség csökkenése) mérni a vadonatúj cseredarabbal összehasonlítva.

Tehát honnan tudom egy robogó variátorszíjáról hogy kopott, hogyan tudom megmérni?


Tapasztalt robogósok, hozzáértők értelmes válaszait várom. Köszönöm



2013. máj. 4. 23:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak méréssel tudod. 1 mm kopás már jelentősnek számít (csökken a végsebesség). Ha van a régi szíjon méret akkor ahhoz tudsz viszonyítani. Ha a belső felén repedezett, akkor is érdemes cserélni.
2013. máj. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Variátorszíjat tolómérővel kell megmérni, azaz a szélességét. Gyárilag megadják, hogy milyen mértékben kophat, utána csere. Általában 1mm-ert kophat az újhoz képest.
2013. máj. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Külsőleg jól néz ki, nincs rajta repedés, szakadás. Csupán a felfekvő felületeken van kifényesedve a szíj.

Azt hittem több milliméteres eltérést fogok mérni, de nem éri el az 1mm -t sem. Azért biztos ami biztos, cserélem, nehogy 100 km múlva elszakadjon.

Köszönöm a válaszokat !

2013. máj. 6. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!