Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót ajánlotok egy 17...

Milyen autót ajánlotok egy 17 évesnek, aki most kapta meg a jogsit?

Figyelt kérdés
Olyan 100-300 ezer forint értékben.
2013. máj. 5. 18:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
1000 éves Opel Astra
2013. máj. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Suzuki Swift, Opel Astra F, Vw Polo II, Vw Golf II, Peugeot 106 és 205, Renault Clio, Mitsubishi Colt, Fiat Punto I, Toyota Corolla.


Most ennyi jut eszembe, én is ezeket néztem 3 éve amikor olcsó kezdő kocsit kerestem.

2013. máj. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én azt mondom hogy az Opel astra a legjobb főleg a régebbi, olcsó is, egy tonna alkatrészt találsz hozzá, javítása sem egy bonyolult dolog, és kezdésre bőven jó, mert tudnak is menni, nem törnek annyira, jó nem kell nekimenni vele semminek, de azért bírják a strapát. És olcsó a javításuk, plusz ha veszel egyet 200 ezerért akkor úgy is mint minden autónál szinte egy 100 ezret még tuti rá kell költeni javításra, papírokra, stb.... És az úgy jó is lesz.

Én is opel astrát vettem kezdőként 18 évesen. Én akkor 400 ezer forintért vettem mert igaz 5 évvel ezelőtt még drágábbak voltak, meg az nagyon jó állapotban volt, egyedül a kipufogót kellett kicserélnem rajta. És azóta sem kellett túl sokat javítanom, persze voltak kisebb apróságok amiket folyamatosan csinálgatni kellett, ugye lámpa búra cserék, akkor a világítás kapcsolót is cserélnem kellett, az egyik ablaktörlő motor is cserélve lett, meg az egyik visszapillantómat leszakította egy idióta azt is pótolnom kellett, de ezeket mind 15 ezerért megvettem bontásból és teljesen jók, a visszapillantót kellett pirosra lefújnom mert olyan színű az egész autó.

Kerék felniket olcsón kaptam hozzá, amikor a téligumit vettem hozzá, plusz folyamatosan újítgattam fel, azon gyakoroltam a szerelést is, az első hűtőrácsot is lecseréltem a ronda pirosat ami már kopott repedt volt lecseréltem egy fehérre amit fényes feketére fújtam, és nagyon jól nézett ki akkor, meg ma is jól mutat rajta mert mégis feldobja, a látványát.

Tehát kezdő autónak én ezt javaslom leginkább, mert könnyű is vezetni, de nem a legkönnyebb mert akkor jó ha az ember minél régebbin minél nehezebben vezethetőn tanul meg vezetni, mert simán hozhatja úgy az élet hogy egy 70 es évekbeli autót kell majd vezetned és akkor mégsem szállhatsz bele abba egy olyan autóból aminek a 80% át már modern kütyük irányítják, és kezelik.

2013. máj. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Beviz Elek ***** válasza:

Èn 180èrt vettem egy 1.0s, 94es swiftet. 2 èvig nyùztam, azalatt egy biztosìtèkot kellett cserèlni benne ès ugye az olajat.


Megbìzható, nem kàr èrte ha meghùzod, keveset eszik, halhatatlan motorja van ès ha azzal megtanulsz elözni, gyorsìtósàv vègèig beilleszkedni a forgalomba, akkor szinte mindennel meg fogod tudni oldani.

2013. máj. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
22%

Én a suzuki swiftre savazok ennyi pénzért viszonylag fiatal évjáratút kapsz belőle keveset fogyaszt és olcsó hozzá az alkatrész nagyon jó takarékos pénztárca kímélő,strapa bíró kis autó


[link]


[link]


[link]


[link]



vagy ha valami nagyobb autót szeretnél akkor a toyota carinát ajánlom


[link]


[link]


[link]


[link]


vagy honda accord

[link]

2013. máj. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :D
2013. máj. 5. 19:46
 7/13 anonim ***** válasza:
57%
mindegy kérdező csak néme...tet ne vegyél mert 300.000 ért csak szé.troh.odt sz..arokat találsz német aut..ókból és az alkatrész is kuva drága hozzájuk.Na mostmár lehet lepontozni úgyis lepontoztok csak azért mert azt mertem mondani egy kérdésnél hogy a bmv xar de csak az igazat mondtam :)
2013. máj. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Na jó persze nem az astrához drága az alkatrész hanem a nagyobb márkákhoz pl az audi,bmv mmerci vagy a nagyobb opelokhoz vectra,omega
2013. máj. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

a swiftnek pedig a legnagyobb baja, hogy 10 év fölött nincs alatta küszöb,mert szét rohadt.

100-300 között jó autót már nem nagyon veszel.

Nem feltétlenül veszel rosszabb német autót ennyi pénzért.

2013. máj. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

és aztán egy küszöbcsere megvan 20.0000 ből de egy egész kasztni felújítása mint a régi opeloknál ,volswágeneknél az egy vagyon, mert azoknál már nem csak a küszöböt kell cserélni.hanem az egész kasztni felújításra szorúl.Egyébként a németek meg max 10 évre terveznek egy autót mert ők már 5 évesen cserélik le az autójukat mert réginek számít,szóval náluk nincs is értelme 20 évre tervezni egy autót ott van lóvé .

De amúgymeg ha keresgél az ember lehet találni elfogatható autót annyi pénzért is amit a kérdező állapított meg nincs mindenkinek milloi egy autóra

2013. máj. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!