Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell váltani motoron?

Hogyan kell váltani motoron?

Figyelt kérdés

Félreértések elkerülése éredkében van jogsim csak robogón vizsgáztam nekem meg simsonom van meg robogóm.

Szoval hogyan is kell?


2009. szept. 29. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A kuplungkart behúzod és lefelé nyomod a váltót,ez az egyes.lassan kiengeded a kuplungkart,a többi sebesség felfelé van.tehát egyes le,a többi sebesség fel.hamar belejössz és jobban élvezed mint a robogót.
2009. szept. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
lemaradt a visszaváltás értelemszerűen le.
2009. szept. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A kuplungkart behúzod, a sebességváltókart ütközésig lenyomod (egyes), némi gázt adsz, és a tengelykapcsoló karját érzéssel kiengeded. A műveletet úgy kell kivitelezni, hogy a jármű minél kisebb "motorbőgetéssel" és minél kevesebb kuplungcsúsztatással mozgásba jöjjön, amíg a kuplungkart teljesen elengedheted, viszont ugyanígy nem szabad túl hirtelen kiengedni sem a kuplungot, mert akkor meg lefullad a motor; ezt csak az alapos gyakorlás hozza meg.


Amikor a járgány már mozgásban van, gázadással gyorsítasz (eközben se pörgesd inaszakadtáig a motort!), majd a megfelelő pillanatban, szinkronban elveszed a gázt és behúzod a kuplungot, azután egy határozott mozdulattal felfelé, ütközésig húzod a sebváltókart, és ugyanilyen összehangolt mozdulattal kiengeded a kuplungot, és rögvest gázt adsz (ez is csak hosszas gyakorlás után fog szépen és biztosan menni). Ezután tovább gyorsítasz, és ugyanígy jársz el a harmadik (és ha van, a negyedik) fokozatnál is (ezek is egymás után, felfelé következnek a kapcsolókaron).


Ha lassítani akarsz, ezt vagy motorfékkel teszed (a gázt érzéssel visszaengedve; a legalacsonyabb fokozatban a leghatásosabb, a legmagasabban a legkevésbé!), vagy az üzemi fékekkel, olyankor vissza kell venni a gázt, behúzni a kuplungot, és visszakapcsolni a kívánt fokozatba (ezt megint csak rutinból érzi a motoros), vagy az üresbe, ha végleg meg akarsz állni, és eközben óvatosan fékezel.

2009. szept. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

behúzod a kuplungot:) le felé nyomod a váltót bemegy 1 esbe. húzol neki gázt. (A gáztol nem kell félni inkább a kuplungot engedd ki lassan) (ha szimód van akkor nem kell félni me az csak akkor veszi az elejét ha csuma gázon rábaszod a kuplungot:)

Ahogy az elöttem szólok is mondták le 1 es egy el felette üres:) és ez minden sebességnél így van (1 es,üres,2es, üres és így tovább:)


Én ugy gyakoroltam hogy picit meglöktem lábbal hogy guruljon a motor és ha elrontottam (nagyon gyorsan engettem rá a kuplungot, vagy kis gázt húztam akkor nem fulladt le:)

2009. nov. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Derkusich Dávid válasza:
ha üresbe akarom tenni akkor annyiszor váltok vsissza amenyire felváltottam ??
2012. máj. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Csara válasza:
Nem tom xDDDD
2013. szept. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem... 1es, ures,2es 3as 4es 5s lefele hauresbe akarsz valtani akkor 5s 4s 3s 2s es ures
2016. júl. 19. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!