Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy üzemórás motornak...

Ha egy üzemórás motornak leveszik a hengerfejét abból lehet látni hogy meddig birja még a dugattyú?

Figyelt kérdés
milyennek kéne lennie hogy kéne kinéznie? nincsen üó mérő rajta motort vennék de nem tudom hogy alapból milyen erős ezért arrol nem tudom megállapítani ja és az olyan motor jó amiben otthon cserélik az olajat? meg kissebb dolgokat?

2013. máj. 20. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen látni
2013. máj. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem a kérdést.

A gyűrűk kopottságát nem lehet megállapítani a hengerfej levételével. De azt hogy válla van-e a hengernek azt igen.


Motorokon, de még autókon sem egy nagy mutatvány olajat cserélni otthon. Gondolom ezen sem bonyolultabb.

A kérdés többi részét meg nem igazán értem.

2013. máj. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jól mondták az előző válaszolók, talán még egy kompressziómérést lehet végezni ( mondjuk 4T esetén) ami utalhat a henger állapotára.
2013. máj. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

hát a dugattyút nem látni oldalról, csak van e pereme a hengeren..ha van, akkor az már vagy sokat üzemelt, vagy gagyi az anyaga a hengerfalnak.


sűrítési végnyomást mérj, egyszerűbb. hogy milyen erős? mit hajt meg? és igen, otthon lehet olajat cserélni. mindent meg lehet a sufniban oldani.

2013. máj. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kompressziót tud mérni, de az alsó görgő állapotát például már nem tudja felmérni...max fülre.
2013. máj. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha elkezd csattogni, akkor lehet cserélni a dugót. De ehhez jó hallás kell.
2013. máj. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!