Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ekkora ET szám eltérés okozhat...

Ekkora ET szám eltérés okozhat bármi problémát?

Figyelt kérdés
Vettem egy garnitúra felnit kerékkel és az ET számuk 49 az autón jelenleg 37-es van ez nagy gond?
2013. jún. 16. 12:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez már nagyon nagy eltérés. A futómű egyes alkatrészei nagyobb terhelést fognak kapni, és ez előbbi tönkremenetelhez vezet.

Azt ugye tudod, hogy a 49-es felnivel a kerék beljebb lesz, mint a mostanival?

2013. jún. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ha átrakatom a gumit a mostani felnire akkor semmi baj nem lesz igaz??
2013. jún. 16. 12:21
 3/12 anonim ***** válasza:

Márhogy a most vett felniről átrakod a gumit az ET37-es felnidre?

Attól mi baj lenne?

2013. jún. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem simán belefér ...

Nekem a gyári ET 42 helyett ET 35-ös van + 1.5 cm nyomtávszélesítő, 4-5 éve járok vele így és még nem ment tönkre semmi a futóműben. Pár milliméter kilógnak a kerek, viszont nagyon jól néz ki és iszonyatosan stabil a kocsi.

2013. jún. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy ezt megmondjuk jó lenne tudni, hogy milyen autóról van szó vagy mennyi a gyári kerékméret.

Ha egy 6*15 -ös felniről váltasz 7,5*17-re akkor lehet nem lesz problémás :)

2013. jún. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag oldalanként 12 mm-rel kijjebb fog állni a kereked. Semmi gond nem lesz belőle.
2013. jún. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Gyakorlatilag oldalanként 12 mm-rel kijjebb fog állni a kereked"


Azt elmesélhetnéd, hogy ezt hogy számoltad ki a felni méreteinek ismerete nélkül... :D

2013. jún. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49-37=12 :)
2013. jún. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
De azt remélem te is tudod, hogy ez csak akkor igaz, ha két azonos szélességű felniről van szó. Ezért is próbáltam meg kivarázsolni a kérdezőtől a felnik pontos méretét.
2013. jún. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ebben viszont teljes mértékben igazad van, de mivel a kérdező ezt nem adta meg, így az alap méretre vonatkoztattam a válaszom. Természetesen a felni szélesség növekedésével a 12 mm növekedhet, de szerintem ez még akkor is belefér. Persze ha már kilóg a sárvédő alól a kerék, akkor vannak hátrányai a dolognak, pl. hatóság és ablakon bezúduló sár :)
2013. jún. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!