Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogóm gyorsabb tempónál...

Robogóm gyorsabb tempónál süvítő hangot ad ki. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Itt egy videó:

http://www.youtube.com/watch?v=zUn17Epe3fU

2:01 -től 2:10 -ig hallatszik ugyanolyan hang mint az én Piaggio Zipemnél, csak nekem inkább gyorsabb tempónál adja ki. Mi lehet a gond? Normális ez? Most volt egyébként hivatalos szervizben 5-6 órája (blokkot, kihajtást szétszedték, öntvényt cseréltek - az egyik felét). Bár ez már a szervizelés előtt is ilyen volt.

Zip 50 2T


2013. jún. 19. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom itt pontosan melyik hangra gondolsz. Ami kitűnik az a motorfék hangja :D

A motor erejében van valami változás közben? Folyamatosan ilyen hangja van? Ha nem akkor mikor van ilyen hangja?

2013. jún. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor pontosabban: lehet hogy a videóban szereplő hang teljesen másnak a forrása, a lényeg hogy a kettő hang egyezik (a videóban és az én motoromé). Lassabb tempónál egyáltalán nem, alapjáraton sem, fékezéskor/motorfékezéskor kicsit, és gyorsításnál eléggé hallható. Legjobban a metró gyorsításához tudnám hasonlítani.
2013. jún. 19. 19:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát ezt így nehéz megmondani. Tudni kéne hogy a motor melyik részéről jön.

Véleményem szerint lehet akár valamelyik csapágy is.

2013. jún. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát azt azért nem tudom megmondani, mert szinte csak a gyorsabb - 35-40 km/h -ás tempónál adja csak ki, közbe meg nem nagyon akarom dugdosni a fejem a blokkhoz :D

Csapágy végülis lehet, mert már eléggé lötyög a hátsó kerék. De nagy probléma akkor nem lehet?

2013. jún. 20. 09:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát ha már lötyög a hátsó kerék az már nagyon rossz. Akkor már nem csak kezdenek kopni a csapágyak hanem már nagyon el vannak kopva. Ezt mihamarabb meg kellene csináltatnod. Aztán ha a hang továbbra is megmarad akkor nem az volt a forrás, de legalább meg van csinálva.
2013. jún. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Na most mentem vele egyet. Nem vészesen, csak minimálisan lötyög a kerék.

A tapasztalatom még annyi, hogy leejtőn lefele, ha nem nyomom a gázt, hanem elengedem, és továbbra is kb 40 km/h körül megyek vele, akkor nem hallanni a hangot.

Viszont fékezésnél illetve ha meghúzom neki a gázt akár minimálisan is, máris hallanni. Szerintem a blokkból jön. De az meg most lett szétszedve-összerakva szakszervízben. Főtengely csere, kihajtás csere, dekni csere, öntvény csere, áttétel fogaskerék csere.

2013. jún. 20. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!