Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ausztriai és Német autópályán...

Ausztriai és Német autópályán mi a helyzet ilyen szempontból?

Figyelt kérdés
Érdekelne,hogy ahol lehet pl 130al menni legyen Ausztria,vagy Német ország,ott mennyi a tényleges korlát amennyivel mehetek és nem büntetnek? Skoda fábia 1.2es óra szerint 140et mutat,gps szerint 130(ez menyire valós?) de folyamatosan előznek,szinte mindig csak én maradok a külső sávban,mindenki fizetné a csekket?vagy megvan adva hogy mennyinél nem mérnek még?hogy van ez? 60as 80as ,100,120 as táblánál hogy van? fontos,mert gyakran közlekedek erre mostanában,de unom hogy a kamion is belém jön szinte amikor 60as 80as táblánál betartom

2013. júl. 8. 23:17
1 2
 1/11 anonim válasza:

Nekem ismerősöm mesélte hogy ment 220-al Bécs felé, le intette egy osztrák rendőr, megkérdezte "tudja miért intettem le?" mondta hogy igen, és nememlékszem pontosan de kb 10-15ezer ft-nyi eurót elkért és el engedte :P


de kérdésedre válaszolva, nem veszik annyira komolyan a gyorshajtást mint itt, legalábbis úgy vettem észre.

2013. júl. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ez elég rég lehetett, mostani traffipaxok szerintem központi bejegyzésre kerülő képeket készítenek,pont a korrupció miatt
2013. júl. 8. 23:30
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Németországban mehetsz, amennyivel akarsz.
2013. júl. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

első vagyok.

traffipax, de ez nem traffipax volt hanem egy sima járőr...

2013. júl. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ausztriában van korlátozás 130 mint nálunk, Németországban nincs csak. De Ausztriában is mennek rendesen, valszeg nem traffiznak annyira mint itt.
2013. júl. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
GPS-hez pedig: Szerintem inkább az órára kell hagyatkozni, a GPS nél van kis idő azért míg a jel elér föl a műholdhoz és vissza, ez csalhat kicsit a dolgokon.
2013. júl. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A német pályákon nincs korlátozás de ahol táblával jelölik a max megengedett sebességet még pályán is ott szoktak méricskélni a rendőrök.De azokon a szakaszokon ahol nincs sebesség korlátozás ott lehet menni annyival amennyivel akarsz bár az ajánlott max sebesség 150 km/h ,és az a bibi az egészben ha ettől gyorsabban mégy a nem korlátozott részeken is ,ha csinál az ember egy balesetet és többel ment mint az ajánlott sebesség akkor rendesen megnézheti az az illető magát utána feltéve ha túléli a balesetet pl 200 km/h nál amire nem nagy esély van bmv vagy audi ide vagy oda .
2013. júl. 9. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"GPS-hez pedig: Szerintem inkább az órára kell hagyatkozni, a GPS nél van kis idő azért míg a jel elér föl a műholdhoz és vissza, ez csalhat kicsit a dolgokon."

Semmi gond nincs azzal, ha nem érted a lényegét :)

A GPS a telefonban és a navigációs célkészülékekben egyirányú, csak veszi a jelet, elvileg folyamatosan, nincs késleltetés. Ezért is hívják GPS vevőnek. Az ősét a 2. viláháborúban használták a nehézb0mbázók, általában 2 földi rádióantenna jelei alapján mérték be a helyzetüket (akkor az még nem volt olyan pontos, mint ma a GPS, ami minimum 3 különböző jelforrás alapján határozza meg a helyzetet).

2013. júl. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ahogy átlépek Németországba ott a nagy tábla h lakott terüleen,illetve azon kívül,és autópályán mennyivel szabad ez ugyan csak 50;100; és 130at jelöl pályára.de rengeteg 120s,100as,80,60as tábla van erre multkor hídról traffizott egy zsaru.de mindenkit bemérnének h megy pl 140el?
2013. júl. 9. 09:39
 10/11 anonim ***** válasza:

Németben is nagyon sok autópályán van sebességkorlátozás, jól láthatóan ki van téve a tábla, az olyan helyeken mérnek is keményen, és nem pár euró a büntetés.

Ausztriában meg egy ismerősöm több, mint ezer eurót fizetett gyorshajtásért (200 körül ment autópályán). Ausztriában nagyon komolyan kell venni a szabályokat!

2013. júl. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!