Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift 1. 0 Turbosítás?

Suzuki Swift 1. 0 Turbosítás?

Figyelt kérdés
Már az elején szeretném tisztázni hogy mind ez csak egy jövőbeli megvalósítható elképzelés. Megkérek mindenkit hogy értelmes jó indulatú, válaszokat tanácsokat várnék olyan emberektől akik értenek is az e-féle dolgokhoz, nem pedig pesszimistákat, ( h.ülye vagy, meg minek neked turbó szuzuki, stb ) válaszait, tanácsait. Nem kel se GTi se 1.3 16 szelepes, se BMW se akármilyen másik fajta turbós benzines, 1.0 szuzuki motorról van szó. Nem aszfaltot szaggatni, nem gyorsulni, nem is rallyra de még vagánykodni sem szeretnék egy ilyen konceptel.. Jól tudom hogy eleve az a motor a megnövekedett, terhelés, teljesítmény hatására hamar felmondhatja a szolgálatot ha lámpától lámpáig darálom a gumit.. Teljesen normál használatra lenne annyi lenne a külömbség hogy valamiben külömbözne a többi 1.0-es társától. Alapjába véve nem tudom elképzelni hogy mi lehet olyan orbitális összeg egy ilyesfajta átalakításban, mint ahogy pár oldalon írják.. használt jó állapotú kis turbót már nagyon olcsón lehet venni, a csöveket akár ingyen is.. A leg lényegesebben az érdekelne hogyha adott a motor, a turbo.. továbbiakban milyen átalakítást kell még végezni.. gondolok itt a turbó olajzásáról, illetve a az üzemanyag ellátásra, elvileg ha rákötöm a turbót illetve megnövelem a a benzin menyiségét akkor müködnie kellene.. A blokkon milyen átalakítást kellene végezni, avagy honnan kellene az olajat kivezetni illetve vissza.. Amint írtam nem széttuningolt egyliteres csodára van szükségem, csak normál használatra, és ez még elképzelés da akár már holnap megvalósítható, én nem szuzukival járok hanem TD-vel. Továbbá nem az autószerelői tudatlanság miatt, írok ide hanem mások használható véleményeire, tapasztalataira vagyok kíváncsi, minél többet szeretnék megtudni arról hogy megérné-e normál használatra vagy sem.. a fogyasztás nem érdekel azt a kis 3 hengeres blokkot könnyű ki, be rakosgatni illetve jol hozzálehet férni..

2013. júl. 24. 16:44
1 2
 11/11 Bajer ***** válasza:
Felturbózni Ladát érdemes mert robusztusabb a Suzukinál a túlméretezett öntöttvas blokkjával. Készült is néhány ilyen szörny Magyarországon. Jóval 100 lóerő fölötti teljesítményt hoztak ki belőlük és ha normál használattal üzemeltetik akkor a fogyasztás se 30 liter.
2014. ápr. 7. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!