Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kulfoldrol valo autok behozasa...

Kulfoldrol valo autok behozasaval kapcsolatos kerdes?

Figyelt kérdés
Szeretnek behozni Nemetorszagbol egy BMWt. Az rendben van hogy kimegyek, megkeresem a cimet, beszelek nyelveket, meg tudom oldani. De, nem tudom a nemet papirozas hogy mukodik? Marmint ott is gondolom irunk egy adasvetelit, de en azonnal el is hagynam a kocsival az orszagot es menne exportra mert itthon termeszetesen regisztraltatnam. Na most akkor kint mit kell csinalnom pontosan, illetve itthon meddig maradhatna rajta a nemet rendszam (nyilvan csak addig akarnam hogy rajta legyen amig el nem intezodik a honositas)??? Kotelezo biztositast hol kell kotnom? Kint Nemetorszagba egy egy napos biztositast, vagy kossem meg csak itthon, de nemet papirokkal? Az hogy menne... Koszonom az ertelmes hozzaszolasokat :)

2013. júl. 27. 23:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne.
2013. júl. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A biztosítást megkötöd az adásvétel után a kedvenc biztosítóddal, aztán hazajössz lábon, saját rendszámával!


5. Forgalomba helyezés


EU-s tagállamban vásárolt személygépkocsi esetében adásvételi szerződésre (vagy kereskedelmi számlára), valamint a gépkocsi okmányaira van szüksége. Az Európai Unió más tagállamaiban vásárolt személygépkocsit nem szükséges kivonni a forgalomból, illetve ideiglenes rendszámmal ellátni a behozatalhoz. Az autó eredeti rendszámmal és okmányokkal is átlépheti a határt, Magyarországon a forgalomba helyezés során „honosításra” kerül.

A határon nincsen szüksége külön okmány beszerzésére. A személygépkocsi magyarországi forgalomba helyezéséhez az illetékes okmányirodához kell fordulni, ahol elvégzik a jármű származásának ellenőrzését is. A forgalomba helyezési eljárásra ezt követően kerül sor.


A forgalomba helyezéshez szükséges a megyei vámhivatal által kiállított igazolás arról, hogy a regisztrációs adót az adott járműre már megfizették.


Ennek a menetéről, illetve a szükséges dokumentumokról ezen az oldalon található bővebb információ.


Nemzeti Adó-és Vámhivatal


Kék szám: 0640/42-42-42

E-mail

Honlap: [link]



Nemzeti Közlekedési Hatóság


Cím: 1066 Budapest, Teréz krt. 38.

Postacím: 1389 Budapest Pf.: 102

Telefon: 06 1 373-1442

E-mail: office@nkh.gov.hu

Honlap: [link]


A teljes cikk:

[link]

2013. júl. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Magyar biztosítónál kössek biztosítást a külföldi autóra amíg kint vagyok?
2013. júl. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Hat a tokom szenvedne ennyit...vegyel egy TK-s at papirokkal, hozd be a masikat, hivatalosan cserelhetsz alvazat, az eredet vizsgalatkor kibukik, vagy meg elotte hivatalosan motorcsereltetsz es kesz, ha kibukik akkor meg AF levedve aztan kalap meg a kabat...:)
2013. júl. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Magyar biztosítónál kössek biztosítást a külföldi autóra amíg kint vagyok?"


Simán lehet csak az alváz és motorszám alapján biztosítást kötni, a rendszámot utólag be kell iratni ha kap magyart.

Oszt' annyi.

2013. júl. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Részemről akkor megvan minden. Köszi :)
2013. júl. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Csak azert irtam mert az is egy megoldas, ha nem akarsz regadot fizetni...kulonben meg a delnyugati megyekben rengeteg ilyen auto rohangalt...a szomszed ha 25-30-at nem hozott be igy olaszbol akkor 1-et sem...
2013. júl. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én a magam részéről csak 1 autót akarok behozni magamnak de a biztosítást nem értettem illetve nem tudtam mi a teendő az adásvételi megírása és a honosítás közt.
2013. júl. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
En ugy tudom, hogy Nemetorszagban ki kell vonni a kocsit a forgalombol, es csak utana kezdhetem el honositani itthon. Szomszed szinten ugy hozta a sajatjat, hogy kint kivonatta, es kint kert ra egy nemet ideiglenes rendszamot es azzal jott haza. Vagy ezt elintezi helyettem a ket allam kozlekedesi hatosagai maguk kozott, nekem semmit nem kell csinalni? Vagy ha en siman adasvetelit irok ra, csinalok egy biztit, beulok es elindulok haza, akkor a Nemetorszagba hogyan fog elintezodni a kivonas? Illetve mi van ha a tulaj azonnal kivonatja a kocsit mivel tudja hogy elviszem, mar hamarabb mint ahogy elhagyom az orszagot, akkor nem buntetnek meg mert forgalombol kivont kocsival kozlekedtem? Ne haragudjatok ha kicsit szajbaragosan kell, csak szeretnem tenyleg tisztan csinalni.
2013. júl. 29. 16:49
 10/11 anonim ***** válasza:

"En ugy tudom, hogy Nemetorszagban ki kell vonni a kocsit a forgalombol, es csak utana kezdhetem el honositani itthon."


Azt te és a szomszédod tudja így! Mások már tudják, hogy uniós tagállam vagyunk.

:D


Végül is ki lehet vonatni ha telik ideiglenes rendszámra!

:)

2013. júl. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!